Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
هوک: به سیاست اعمال تحریم‌ها علیه ایران ادامه می‌دهیم
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۲۴
نماینده ویژه ایالات متحده برای امور ایران مدعی شده است که آمریکا به سیاست تحریم‌های سنگین خود علیه ایران ادامه می‌دهد تا تهران را به میز مذاکره بازگرداند.
به گزارش تابش کوثر؛برایان هوک نماینده ویژه ایالات متحده برای امور ایران روز جمعه گفت: درها برای مذاکره گسترده تر و جامع تر با ایران درباره برنامه هسته‌ای اش و همین طور سایر مسائل هنوز باز است ولی مذاکرات تاکنون به آزادی زندانیان محدود شده است.

وی در جمع خبرنگاران یک روز پس از آزادی مایکل وایت شهروند آمریکایی توسط ایران افزود: دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا درهای دیپلماسی با ایران را برای سال‌های زیادی باز نگه داشته است و در همین مدت او با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی 3 بار دیدار کرده است. بنابر این انتظار داریم که ایران نیز دیپلماسی ما را با دیپلماسی پاسخ دهد.

این مقام آمریکایی اظهار داشت: مذاکرات ایران و آمریکا تاکنون فراتر از گفتگو درباره آزادی دو جانبه زندانیان نبوده و شامل مسائلی مثل برنامه هسته‌ای ایران نشده است.

وی افزود: آمریکا به سیاست تحریم‌های سنگین خود علیه ایران ادامه می‌دهد تا تهران را به میز مذاکره بازگرداند.

پیش از این نیز و به دنبال آزادی مایک وایت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در توئیتی با پیش بینی پیروزی خود، بار  دیگر از ایران خواست که منتظر انتخابات آمریکا نباشند.

ترامپ در توئیت قبلی خود نیز مدعی شده بود که این عملیات تبادل زندانیان ایرانی و آمریکایی نشان از امکان دستیابی به توافق بین دو کشور را دارد.

کارشناسان معتقدند که این اظهارات ترامپ برخاسته از ناکامی وی در کشاندن ایران به پای میز مذاکره از طریق سیاست «فشار حداکثری» واشنگتن علیه تهران است.
منبع:تسنیم
ر/111

کد مطلب: 108060
 


 
يکشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۹
۱۴ ذی‌القعده ۱۴۴۱
5 July 2020