Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
روایت روحانی از گزارش وزارت اطلاعات درباره عصبانیت آمریکایی‌ها از وضعیت ایران
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۳
رئیس‌جمهور گفت: اخیراً‌ وزارت اطلاعات ۲ گزارش را از مؤسسات آمریکایی در اختیار من قرار داد که نشان می‌داد چقدر ناراحت و عصبانی هستند که ایران در حال تحریم و در شرایط کرونا چطور هم مغازه‌اش باز است هم مردم رفت و آمد دارند؛ هم مجالس عزا به پاست و هم بیمارستان‌ها به مردم می‌رسند و با کمبود دارو مواجه نیستند.
روایت روحانی از گزارش وزارت اطلاعات درباره عصبانیت آمریکایی‌ها از وضعیت ایران
به گزارش تابش کوثر، حجّت‌الاسلام حسن روحانی، رئیس‌جمهور، صبح امروز (شنبه 22 شهریور) در جلسه ستاد ملّی مبارزه با کرونا با اشاره به بازگشایی مدارس گفت: همه تلاش ما این است که همزمان با مقابله با کرونا بتوانیم بقیه کارهای لازمی که برای زندگی مردم و آینده‌شان مورد نیاز است را با حفظ پروتکل‌های بهداشتی اجرایی کنیم.

وی با بیان اینکه جمعیت قابل ملاحظه‌ ۱۴ میلیونی دانش‌آموز داریم، گفت: با احتساب دانشگاه و فرصت‌های تحصیل تکمیلی، یک جمعیت بیست میلیونی داریم. یعنی آن‌هایی که می‌گویند درس و علم و دانش مهم نیست، باید بدانند بحث زندگی بیست میلیون نفری است که خود را برای یادگیری آماده کرده‌اند تا آینده خودشان را بسازند.

رئیس‌جمهور ادامه داد: ما می‌گوییم اگر این جوان‌ها نسبت به آینده خودشان هیچ اطمینانی نداشته باشند و هراس داشته باشند، درس نخوانند و بیکار در خانه و خیابان‌ها بنشینند، آثار سوئی که در روحیه این جوانان ایجاد می‌کند بسیار خطرناک است. خیلی مهم است که درِ مدرسه و دانشگاه را باز بگذاریم، امّا آن را منحصر نکنیم که صرفاً حضوری باشد. اگر کسی مشکلی دارد باید بتواند از طریق مجازی آموزش ببیند.

روحانی با بیان اینکه از خانواده‌های عزیز می‌خواهم در برابر شبهه‌افکنی‌ها تسلیم نشوند و کاملاً ‌هوشیار باشند، گفت: مردم بدانند وزارتخانه‌های ما همه توان خود را به کار گرفته‌آند تا نوجوان‌ها و جوانان عزیز ما بتوانند در محیط سالمی درس خودشان را ادامه دهند.

وی با بیان اینکه کانال‌های ضد ایرانی خارج نشین خیلی عصبانی هستند که در داستان کرونا همه چیز در ایران به روال درست پیش می‌رود، گفت: اخیراً‌ وزارت اطلاعات ۲ گزارش را از مؤسسات آمریکایی در اختیار من قرار داد که نشان می‌داد چقدر ناراحت و عصبانی هستند که ایران در حال تحریم و در شرایط کرونا چطور هم مغازه‌اش باز است هم مردم رفت و آمد دارند؛ هم مجالس عزا به پاست و هم بیمارستان‌ها به مردم می‌رسند و با کمبود دارو مواجه نیستند.

روحانی ادامه داد: این موسسات نوشته‌اند ما این همه به ایران فشار آوردیم که در ایام کرونا مردم به خاطر فشار بیمارستان و تخت و دارو به تنگ بیایند و به خیابان‌ها بریزند، و حالا این موضوع موجب تشکر برای دولت ایران شده است و کشورهای منطقه همه نگاهشان به ایران است و می‌بینند که چطور به خوبی کرونا را مدیریت کرده است. این نشان می‌دهد دشمنان ما ناراحت هستند.

منبع: فارس
کد مطلب: 110481
 


 
سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹
۵ صفر ۱۴۴۲
22 September 2020