Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
ستاره‌هایی که زود خاموش شدند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۱
در طول تاریخ فوتبال، حوادث دردناک فراوانی از جمله فوت ستاره های جوان رخ داده است.
به گزارش تابش کوثر؛ خبر درگذشت داویده آستوری، مدافع ۳۱ ساله و ایتالیایی فیورنتینا جهان فوتبال را در شوک بزرگی فرو برد و به همین دلیل، دیدارهای دیشب سری آ ایتالیا نیز لغو شد.

در طول تاریخ، بازیکنان مطرح یا کم نام و نشان زیادی در زمین فوتبال یا در زمان طی کردن دوران ورزشی خود از دنیا رفته اند که در ادامه نام و سرنوشت ۱۰ نفر از آنها را مرور خواهیم کرد؛

۲۷ آگوست ۱۹۰۲، دی جونز بازیکن منچسترسیتی دچار عفونت زانو شد و در ادامه با گسترش این بیماری، این بازیکن در سن ۳۵ سالگی درگذشت.

۸ آوریل سال ۱۹۰۷، تامی بلک استاک بازیکن ۲۵ ساله باشگاه منچستریونایتد بود که در جریان بازی و بعد از زدن ضربه سر دچار حمله قلبی شد و از دنیا رفت.

رگ های قلب باب بنسون، بازیکن ۳۳ ساله ارسنال در ۱۹ فوریه سال ۱۹۱۶ و بعد از دیدار برابر ریدینگ بسته و او درگذشت.

در تاریخ ۵ سپتامبر ۱۹۳۱، جان تامسون بازیکن سلتیک در سن ۲۲ سالگی و بعد از برخورد با بازیکن رنجرز، از ناحیه جمجمه دچار شکستگی شده و فوت کرد.

سانحه هوایی مونیخ در روز ۶ فوریه سال ۱۹۵۸ رخ داد و پرواز بریتیش ایرویز در سومین تلاش خود برای پرواز از فرودگاه مونیخ سقوط کرد. در این هواپیما بازیکنان و مربیان منچستریونایتد حضور داشته و در نهایت ۲۰ نفر از ۴۴ سرنشین هواپیما، موقع سقوط جان باختند و بقیه به شدت آسیب دیدند. ۳ نفر دیگر نیز در بیمارستان از دنیا رفتند که در نتیجه مجموع جان باختگان این حادثه به ۲۳ نفر رسید و ۲۱ نفر نیز جان سالم به در بردند که بابی چارلتون مشهورترین آنها بود.

مارک ویوین فوئه، بازیکن تیم ملی کامرون در تاریخ ۲۶ ژوئن سال ۲۰۰۳ و در خلال برگزاری جام کنفدراسیون ها درگذشت.

این بازیکن در جریان دیدار تیم ملی کامرون برابر کلمبیا در مرحله نیمه نهایی این رقابت ها دچار حمله قلبی شد و سریعا به بیمارستان منتقل شد اما در نهایت تلاش پزشکان برای ریکاوری جواب نداد و این بازیکن کامرونی از دنیا رفت. باشگاه های منچسترسیتی و لانس هم پیراهن های شماره ۲۳ و ۱۷ را که روزی بر تن این بازیکن کامرونی بود را به احترام او بایگانی کردند.

هادی نوروزی، کاپیتان و ستاره ۳۱ ساله پرسپولیس در تاریخ ۹ مهر ۱۳۹۴ و در نزدیکی صبح در خواب جان سپرد تا یکی از تلخ ترین اتفاقات تاریخ فوتبال ایران رقم بخورد.

درگذشت نوروزی که در ابتدای همان فصل کاپیتان پرسپولیس شده بود، فوتبال ایران و همبازیان او را در شوک فرو برد و هنوز هم هوادارن پرسپولیس، در هر دیدار و در دقیقه ۲۴، یاد او را زنده نگه می دارند.


آنتونی پوئرتا، هافبک اسپانیایی سویا تنها ۲۲ سال داشت که طی یک حادثه دردناک از دنیا رفت. این بازیکن در تاریخ ۲۸ اگوست سال ۲۰۰۷ میلادی و در جریان دیدار ختافه برابر سویا و هنگام حمله به سمت دروازه حریف، دچار حمله قلبی شد و درگذشت. البته پوئرتا در جریان بازی با کمک پزشکان احیا شد اما دوباره در رختکن شرایط وخیم شد و او درگذشت.

پوئرتا سابقه بازی در تیم ملی اسپانیا و همچنین کسب افتخارات فراوانی از جمله فتح لیگ اروپا و سوپرلیگ اروپا در دوران کوتاه حضور خود در باشگاه سویا را داشت.

دنیا خارکه در تاریخ ۸ آگوست سال ۲۰۰۹ و در حالیکه ۲۶ سال داشت، درگذشت. این بازیکن در جریان اردوی پیش فصل اسپانیول و هنگامیکه در حال صحبت کردن با همسرش بود دچار حمله قلبی شده و از دنیا رفت.

خارکه رابطه خوبی با آندرس اینیستا ستاره و کاپیتان بارسلونا داشت و اینیستا بعد از گلزنی در فینال جام جهانی ۲۰۱۰، گل خود را به بازیکن فقید اسپانیایی تقدیم کرد.

دیروز داویده آستوری، مدافع ایتالیایی فیورنتینا نیز از دنیا رفت تا جامعه جهانی فوتبال در شوک بزرگی فرو برود. آستوری در طول دوران ورزشی خود ۱۴ بار برای تیم ملی ایتالیا نیز به میدان رفت اما در نیمه شب جان سپرد تا فوتبال جهان در غم از دست رفتن او سوگوار شود.
منبع:ورزش3
ر/111
کد مطلب: 76028
 


 
پنجشنبه ۱ فروردين ۱۳۹۸
۱۴ رجب ۱۴۴۰
21 March 2019