Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
آمریکا از آزادی جلال روح‌الله نژاد «عمیقاً» ابراز تأسف کرد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۱۷
وزارت خارجه آمریکا روز یکشنبه به شدت از اقدام فرانسه در آزادی یک شهروند ایرانی که به اتهام دور زدن تحریم‌های آمریکا بازداشت شده بود ابراز تأسف کرد.
به گزارش تابش کوثر؛دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا امروز یکشنبه به شدت از اقدام فرانسه به دلیل آزاد کردن «جلال روح‌الله‌نژاد»، شهروند ایرانی بازداشت‌شده در فرانسه انتقاد کرد.

جلال روح‌الله‌نژاد که سال ۱۳۹۷ بنا به درخواست آمریکا بازداشت شده بود روز یک فروردین‌ماه آزاد شد. او به دور زدن تحریم‌های آمریکا علیه ایران متهم شده بود.

وزارت خارجه آمریکا گفت عمیقاً از «تصمیم یکجانبه» فرانسه برای آزادی جلال روح‌الله‌نژاد که واشنگتن خواستار استرداد او بود متأسف است. 

«مورگان اورتاگوس»، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در این بیانیه مدعی شده فرانسه به تعهداتش در یک معاهده دوجانبه استرداد مجرمین پایبند نبوده است. 

در این بیانیه آمده است: «ایالات متحده عمیقاً تأسف خودش را از تصمیم یکجانبه فرانسه برای آزادی جلال روح‌الله‌نژاد از بازداشت خود ابراز می‌دارد.»

وی در ادامه ادعا کرده است: «آمریکا اتهامات مهمی علیه ایشان مبنی بر صادرات غیرقانونی تجهیزات دارای کاربری‌های نظامی با نقض قوانین تحریم‌ها ایراد کرده است.»
منبع:فارس
ر/111

کد مطلب: 106341
 


 
دوشنبه ۱۱ فروردين ۱۳۹۹
۶ شعبان ۱۴۴۱
30 March 2020