Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
مرز سومار مسیر صادرات کالا به عراق شد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۰
سرپرست فرمانداری گیلانغرب گفت: با آغاز اعزام زائرین اربعین از مرزهای رسمی کشورمان به عراق، صادرات کالا از ایران به عراق به مرز سومار منتقل شد.
مرز سومار مسیر صادرات کالا به عراق شد
به گزارش تابش کوثر، ‌فرهاد همتی اظهار کرد: در پی آغاز اعزام زوار اربعین از مرزهای  شلمچه، مهران، خسروی و چزابه به عراق، با تصمیم کار ویژه مرز وزارت کشور بحث صادرات کالا به عراق به مرز سومار منتقل شد و در حال حاضر تمام کالاهایی که از مرزهای زمینی به عراق صادر می شد، از طریق مرز سومار صورت می پذیرد.

 
وی افزود: در حال حاضر با حجم بالای کالاهای صادراتی در مرز سومار مواجه ایم، بگونه ای که تردد کامیون ها از این مرز از روزانه 200 تا 250 کامیون به بیش از 450 کامیون رسیده و پیش بینی می کنیم در روزهای آینده به حدود 800 کامیون نیز برسد.

 
همتی با اشاره به هماهنگی و برنامه ریزی صورت گرفته جهت خدمات رسانی مناسب به تجار و صادرکنندگان در مرز سومار، گفت: البته باید توجه داشت که مرز سومار مرزی با قدمت بالا نیست و تنها حدود دو سال از گشایش این مرز می‌گذرد و زیرساخت‌های آن هنوز بطور کامل شکل نگرفته، با این وجود با هماهنگی دستگاه های مربوطه تمام تلاش خود را بکار گرفته ایم تا خدمات مناسبی به تجار‌ و صادرکنندگان ارائه دهیم.

 
سرپرست فرمانداری گیلانغرب اظهار کرد: این آمدگی وجود دارد که در صورت نیاز فعالیت مرز سومار را 24 ساعته کنیم و در دیدارهایی که با طرف عراقی داشته‌ایم، آنها نیز در این خصوص اعلام آمادگی کرده‌اند. 
همتی گفت: بدنبال رسمی کردن مرز سومار هستیم ‌و امیدواریم مسئولین مربوطه نیز در این خصوص مساعدت لازم را داشته باشند.
منبع: ایسنا
ش.4444
کد مطلب: 66614
 


 
پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷
۱۱ جمادى الأول ۱۴۴۰
17 January 2019