Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
افزایش نفت آمریکا قیمت برنت را کاهش داد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۸
قیمت نفت در بازارهای جهانی با انتشار گزارش افزایش تولید ذخایر نفت آمریکا کاهش یافت اما افزایش‌های روز گذشته خود را حفظ کرد.

به گزارش تابش کوثر، قیمت نفت در معاملات امروز با انتشار گزارش افزایش تولید ذخایر نفت آمریکا کاهش یافت اما افزایش‌های روز گذشته خود را حفظ کرد.

روز گذشته پس از اعلام اوپک مبنی بر اینکه در سال آینده تقاضا برای نفت اوپک افزایش می‌یابد، قیمت نفت افزایش یافت.

هر بشکه نفت خام آمریکا با 5 سنت کاهش 48.18 دلار فروخته شد. این نوع نفت روز گذشته 0.3 درصد افزایش قیمت را ثبت کرد.

هر بشکه نفت برنت دریای شمال نیز با 13 سنت کاهش 54.14 دلار معامله شد. نفت برنت روز گذشته 0.8 درصد افزایش ارزش داشت.

ازآنجایی‌که تندبادهای هاروی و ایرما همچنان بر تقاضا برای نفت و فرآورده‌های نفتی در آمریکا تاثیر گذاشته است و همچنان تاثیر دارد، تفاوت قیمتی نفت برنت و نفت خام آمریکا 11 سنت افزایش یافته و به 5.41 دلار رسیده است.

ویرندرا چاهان، تحلیلگر نفت در انرژی اسپکت در سنگاپور گفت: «بازار هنوز تلاش می‌کند تا موقعیت نفت برنت و موقعیت نفت خام آمریکا را تعیین کند و این تلاش در تفاوت قیمت این دو نوع نفت خود را نشان داده است.»

کاهش قیمت امروز پس از افزایش قیمت دیروز رخ داده است زمانی‌که اوپک پیش‌بینی کرد که تقاضا برای نفت این سازمان در سال 2018 افزایش می‌یابد و به نشانه‌های کم شدن عرضه در بازارهای جهانی اشاره کرد.

تحلیلگران هشدار دادند که آمار کنونی ذخایر نفت آمریکا به علت اختلالات آب و هوایی تصویر درست و کاملی در هفته‌های آتی ارائه نمی‌دهد اما موسسه آمریکن پترولیوم در پایان روز سه شنبه گزارش داد که ذخایر نفت امریکا هفته گذشته نزدیک به دو برابر شده است. به دنبال تندباد هاروی، پالایشگاه‌ها تولید خود را کاهش دادند و این درحالی است که ذخایر بنزین و فرآورده‌های نفتی کاهش یافته است.

منبع: فارس
ی/600

کد مطلب: 63644
 


 
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷
۷ شوّال ۱۴۳۹
21 June 2018