Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
تا شهریور ۱۴۰۰ بیش از ۷۰ درصد مردم واکسینه می‌شوند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۱۷
نمکی گفت: بر اساس سندی که طراحی شده است، واکسیناسیون گروههای مختلف مرحله به مرحله انجام خواهد شد، تانیمه اول سال آینده با پیوستن تولید داخل به مجموعه واکسن ها، واکسیناسیون ۷۰ درصد کشور انجام خواهد شد.
تا شهریور ۱۴۰۰ بیش از ۷۰ درصد مردم واکسینه می‌شوند
به گزارش تابش کوثر، سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در حاشیه جلسهٔ ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در استان قزوین با بیان این که تمام تلاش ما این است که واکسن داخلی سریعتر به مرحله بهره برداری و مصرف عمومی برسد، اظهار داشت: واکسن تولیدی در انستیتو پاستور با انتقال دانش فنی از کشور کوبا  تا اوایل بهار آماده خواهد شد.

وی افزود: واکسن تولیدی در مجموعه برکت که فاز اول بالینی را با موفقیت پشت سرگذاشت و وارد فاز دوم بالینی شده است در اواسط یا اواخر بهار به بهره برداری خواهد رسید و واکسن تولیدی رازی نیز در اوایل و یا اواسط تابستان، آماده بهره برداری خواهد بود.

نمکی با اشاره به واکسیناسیون گروه های آسیب پذیر اظهار داشت:  پرسنل خط مقدم در جبهه سلامت، افراد بالای ۶۵ سال و افراد دارای بیماری خاص و زمینه ای تا آخر سال با واکسن های وارداتی واکسینه خواهند شد.

وی ادامه: برای واکسینه کردن گروه های پرخطر از منابع مختلفی واکسن وارد خواهد شد، یکی از این واکسن ها، واکسن اسپوتنیک روسیه است که در گروه اول پاسخ  خوبی داد و ۱۰۰ هزار نفر اولویت بعدی نیز بزودی با این واکسن، واکسینه خواهد شد، تولید مشترک اسپوتنیک نیز در دستور کار است.

وی افزود: علاوه بر واکسن اسپوتنیک روسی، واکسن های دیگر نیز از مسیرهای مختلف از جمله کواکس وارد کشور خواهد شد،  با کشورهای چین و هند نیز برای خرید واکسن کرونا قرارداده منعقد شده است که بزودی وارد کشور خواهد شد.

وزیر بهداشت و درمان در پایان گفت: بر اساس سندی که طراحی شده است، واکسیناسیون گروه های مختلف مرحله به مرحله انجام خواهد شد، تا نیمه اول سال آینده با پیوستن تولید داخل به مجموعه واکسن ها، واکسیناسیون ۷۰ درصد کشور انجام خواهد شد.

منبع: فارس
کد مطلب: 114045
 


 
جمعه ۳ ارديبهشت ۱۴۰۰
۱۱ رمضان ۱۴۴۲
23 April 2021