Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
عملیات هدفمندی بر روی جایگاه‌های سوخت انجام شده است/ گرانی بنزین تکذیب می‌شود
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۶
رئیس کمیسیون انرژی مجلس گفت: مشکل اکثر پمپ بنزین‌ها رفع شده است و در ساعات آینده نیز مشکل به کلی برطرف می‌شود.
عملیات هدفمندی بر روی جایگاه‌های سوخت انجام شده است/ گرانی بنزین تکذیب می‌شود
فریدون حسنوند رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با اشاره مشکلات ایجاد مشکل در استفاده از کارت‌های سوخت خودروها، اظهار کرد: عملیات هدفمندی بر روی جایگاه‌های سوخت انجام شده است که مسئولان مربوطه در حال رفع مشکل هستند.

وی با بیان اینکه پس از بررسی‌های لازم از سوی مسئولان مربوطه اطلاع‌رسانی دقیق درباره اتفاق رخ داده انجام خواهد شد، افزود: برخی شایعات در فضای مجازی درباره اینکه مشکل ایجاد مربوط به گرانی احتمالی حامل‌های سوخت است، مطرح شده که این موضوع کذب محض است و تکذیب می‌شود.

نماینده اندیمشک در مجلس تصریح کرد: مشکل اکثر پمپ بنزین‌ها رفع شده است و در ساعات آینده نیز مشکل به کلی برطرف می‌شود.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس با اعلام اینکه بنده نیز به عنوان رئیس کمیسیون پیگیری‌های درباره اتفاق امروز داشتم و جلساتی نیز با مسئولان وزارت نفت و پالایش پخش داشتیم، عنوان کرد: رئیس مجلس نیز پیگیر اتفاق رخ داده است و به کمیسیون دستور پیگیری این موضوع را داده است.

به گزارش دانشجو، جایگاه‌های سوخت در استان‌های مختلف کشورمان از ساعتی پیش با اختلال در توزیع سوخت با نرخ سهمیه کارت سوخت روبه‌رو شدند که این موضوع مشکلاتی را برای مردم رقم‌زده است.

یک منبع نزدیک به شورای عالی امنیت ملی، حمله سایبری به جایگاه‌های سوخت را تایید کرد و گفت: در حال بررسی منشا این حمله هستیم.

گزارش ها حاکی است شهر‌های شمالی از ساری، آمل، بابل، نوشهر، رامسر و چالوس در مازندران حکایت از تعطیلی پمپ‌های بنزین و ازدحام مردم دارد. همچنین در استان گیلان به‌رغم عدم ارائه خدمات، اما نیرو‌های فعال در پمپ‌بنزین و جایگاه‌های سوخت پاسخگوی مردم هستند.

احمد وحیدی وزیر کشور تاکید کرد: اختلال در ارائه خدمات در برخی از پمپ‌های بنزین ناشی از یک اشکال فنی و سامانه‌ای است و به زودی رفع می‌شود. وی با تاکید بر اینکه هیچ برنامه‌ای برای گرانی بنزین وجود ندارد، گفت: مردم نگرانی نداشته باشند؛ بنابراین گزارش، اداره کل روابط عمومی وزارت نفت هم با صدور اطلاعیه‌ای درباره مشکل فنی ایجاد شده در سامانه کارت هوشمند سوخت اعلام کرد: در پی مشکل فنی ایجاد شده در سامانه کارت هوشمند سوخت، از دقایقی پیش استفاده از کارت سوخت در جایگاه‌های عرضه سراسر کشور دچار وقفه شده است؛ اما طبق اطلاعات به دست آمده از شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران هم‌اکنون سوخت‌گیری در جایگاه‌های عرضه مشکلی ندارد و با وجود خارج شدن سامانه هوشمند سوخت از مدار، مردم می‌توانند با قیمت آزاد سوخت‌گیری کنند. کارشناسان شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در حال بررسی مشکل فنی ایجاد شده و رفع آن هستند و این اطمینان به هموطنان عزیز داده می‌شود که هیچ مشکلی برای سهمیه سوخت ایجاد نخواهد شد.

در پی توقف فعالیت برخی از جایگاه‌های عرضه سوخت کشور در روز جاری اطلاعیه‌ای از سوی روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در برخی استان‌ها صادرشده است.ب/۱۱۰


منبع: خبرگزاری دانشجو
کد مطلب: 120272
 


 
شنبه ۶ آذر ۱۴۰۰
۲۲ ربيع الثانی ۱۴۴۳
27 November 2021