Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
نرخ ارز، دلار، سکه و طلا در بازار امروز
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۷
قیمت نرخ ارز، دلار، سکه و طلا در بازار روز دوشنبه بیست و دوم مهر ماه نسبت به روز گذشته کاهش یافت و هر سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۳ میلیون ۹۶۵ هزار تومان قیمت خورد.
به گزارش تابش کوثر؛براساس اعلام اتحادیه طلا و جواهر قیمت انواع سکه و طلا امروز کاهش یافت و در بازار تهران سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در قیمت ۳ میلیون ۹۶۵ هزار تومان و سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم با قیمت ۳ میلیون ۹۶۰ هزار تومان معامله شد.

هر گرم طلای ۱۸ عیار هم ۴۰۵ هزار ۱۰۰ تومان ارزش گذاری شد، ضمن آنکه در بازار‌های جهانی نیز هر اونس طلا ۱۴۹۰ دلار قیمت خورد.
 
قیمت سکه و قیمت طلا در بازار
نوع قیمت معاملاتی روز  گذشته قیمت معاملاتی امروز 
مثقال طلا
۱۷,۵۸۰,۰۰۰
۱۷,۵۵۰,۰۰۰
طلای ۱۸ عیار
۴,۰۵۸,۳۴۰
۴,۰۵۱,۴۱۰
سکه جدید
۳۹,۸۵۰,۰۰۰
۳۹,۶۵۰,۰۰۰
سکه قدیم
۳۹,۷۵۰,۰۰۰
۳۹,۶۰۰,۰۰۰
نیم سکه
۲۰,۳۰۰,۰۰۰
۲۰,۳۰۰,۰۰۰
ربع سکه
۱۲,۲۰۰,۰۰۰
 
سکه گرمی
۸,۳۰۰,۰۰۰
۸,۲۰۰,۰۰۰
انس طلا
۱۴۹۸ دلار
۱۴۹۰ دلار
 

قیمت دلار و یورو در صرافی ملی

صرافی ملی قیمت دلار را برای دوشنبه بیست و دوم مهر با ۵۰ تومان کاهش نسبت به نرخ‌های پایانی یکشنبه، ۱۱ هزار ۳۵۰ تومان اعلام کرد. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۱ هزار و ۲۵۰ تومان خریداری کرد.

قیمت فروش یورو، در صرافی‌های بانک‌ها ۵۰ تومان کاهش داشت و ۱۲ هزار ۵۵۰ تومان اعلام شد؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۲ هزار ۴۵۰ تومان قیمت‌گذاری شد.
 
  نوع ارز نرخ خرید (ریال)  نرخ فروش (ریال)
یورو 124500 125500
دلار 112500 113500

قیمت انواع ارز در بازار آزاد روز دوشنبه ۲۲ مهر ۹۸
همان طور که احتمالاً می‌دانید بازار ارز با قیمت‌های متفاوت و گیج‌کننده‌ای روبرو است؛ از نرخ صرافی ملی گرفته تا ارز مبادله‌ای، اما برای من و شما هیچ چیز به اندازه قیمت ارز در صرافی‌های بازار آزاد اهمیت ندارد.

اطلاع از اینکه صرافی‌های مختلف قیمت را روی چه عددی تعیین می‌کنند کار سختی است. به هرحال نرخ هر شهر و محله با هم متفاوت است و بسته به تعداد ارز مورد نیاز مشتری می‌تواند تغییر کند.

برای همین در این گزارش متوسط قیمت خرید ارز در صرافی‌ها را در نظر گرفته‌ایم در حالتی که مشتری یک آدم معمولی است و قصد دارد اسکناس‌هایی به ارزش زیر هزار دلار (احتمالا به قصد مسافرت) تهیه کنید. 

قیمت انواع ارز در بازار آزاد دوشنبه ۲۲ مهر(تومان)

دلار
۱۱۴۶۰
یورو
۱۲۶۴۰
درهم امارات
۳۱۲۰
پوند
۱۴۴۰۰
دلار کانادا
۸۶۷۵
لیر ترکیه
۱۹۴۰
دلار استرالیا
۷۷۵۰
یوان چین
۱۶۲۰

قیمت دلار و سایر ارز‌های بانکی
براساس اعلام بانک مرکزی نرخ هر دلار آمریکا برای روز (دوشنبه بیست و دوم مهر ماه) بدون تغییر نسبت به روز گذشته ۴۲ هزار ریال قیمت خورد. همچنین هر پوند انگلیس با افزایش قیمت روز گذشته ۵۱ هزار و ۳۵۶ ریال و هر یورو نیز ۴۶ هزار و ۱۴۲ ریال ارزش‌گذاری شد.
منبع:فرارو
ر/111
کد مطلب: 102155
 


 
چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸
۲۵ جمادى الثانی ۱۴۴۱
19 February 2020