Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
دستور مهم رئیس قوه قضائیه برای احیای کارخانه قند یاسوج
تاریخ انتشار : شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۳۴
رئیس قوه قضائیه در ادامه سفر به استان کهگیلویه و بویر احمد از کارخانه قند یاسوج که در پی واگذاری‌های غیر اصولی تعطیل شده بود، بازدید کرد.
دستور مهم رئیس قوه قضائیه برای احیای کارخانه قند یاسوج
به گزارش تابش کوثر، رئیس قوه قضاییه در ادامه سفر به استان کهگیلویه و بویر احمد از کارخانه قند یاسوج که در پی واگذاری‌های غیر اصولی تعطیل شده بود، بازدید کرد.

این کارخانه به عنوان یک مرکز تولیدی، برای یاسوج استان کهگیلویه و بویر احمد و شاید کشور است و نباید تعطیل می‌شد و گذشت ۵ سال از تعطیلی این کارخانه قابل توجیه نیست.

با همکاری مسئولان محلی و دادگستری، این معامله ابطال و کارخانه از شخصی که با ثمن بخس آن را دریافت کرده بود پس گرفته شد و پلمب کارخانه نیز شکسته گردید.

با همت کارگران و همکاری استاندار و مسئولان محلی و امام جمعه چرخ‌های تولید این کارخانه به حرکت درخواهد آمد و کارگران و مهندسینی که در این واحد تولیدی فعال بودند، دوباره همت خواهند کرد.

استاندار و رئیس کل دادگستری گفته‌اند که در اینجا نیروی کار تا هزار نفر قابل افزایش است؛ به ناروا و ناحق نباید کارخانه‌ای در این وضعیت و ۴۲ هکتار زمین تعطیل شود و به هیچ عنوان این امکانات مجاز به توقف نبوده و با اقداماتی که دستگاه قضایی با همکاری استانداری انجام داده است، انشاءالله ظرف مدت بسیار کوتاهی چرخ‌های تولید در این کارخانه راه خواهد افتاد.

امید داریم با همت و تلاش شما و عنایت پروردگار، این کارخانه دوباره به تولید بازگردد و پس از ۵ سال تولید در آن از سر گرفته شود و فکر نکنم در این زمینه مانعی وجود داشته باشد.

هرگز اجازه نخواهیم داد این کارخانه و امثال آن که ثروت ملی محسوب می‌شود تعطیل شوند و از مسئولان بانکی می‌خواهم تا در این زمینه تلاش کنند و در رابطه با این ثروت ملی مایه بگذارند تا چرخ‌های حرکت کارخانه به گردش درآید و در سال جهش تولید این کارخانه، جلوه جهش تولید شود.

از مسئولان بانکی می‌خواهم تا این کارخانه را راه بیاندازند و فکر می‌کنم بیشترین جایی که می‌تواند مایه بگذارد نظام بانکی است و یقین داریم به زودی این کار انجام می‌گیرد و چرخ‌های تولید در این کارخانه به چرخش در خواهد آمد.

این استان جوانان خوش فکر و کارآمدی دارد و نیروی انسانی کارآمد در هر منطقه ای از بهترین سرمایه های آن منطقه است.

رئیس قوه قضاییه در پاسخ به سئوال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه برخی از سودجویان در قالب سرمایه گذاری به دنبال اخذ تسهیلات و تغییر کاربری اراضی هستند نه تولید، در این زمینه چه اقدامی می‌توان انجام داد، بیان کرد: به کسانی که به دنبال منافع خودش هستند نباید میدان داد. فکر می کنم که یکی از بخش هایی که باید در این رابطه فعال شود خود رسانه است و شما می توانید پیگیری کنید و مسئولان نیز دنبال قضیه هستند.

کد مطلب: 114107
 


 
جمعه ۳ ارديبهشت ۱۴۰۰
۱۱ رمضان ۱۴۴۲
23 April 2021