Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
100 هزار زائر غیر مجاز اربعین بازگردانده شدند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۴
فرمانده انتظامی استان ایلام با اشاره به شدت گرفتن موج بازگشت زائران اربعین به داخل کشور گفت: از ابتدای شروع ماموریت اربعین تاکنون بیش از 100 هزار زائر غیر مجاز به شهرهایشان بازگردانده شدند.
به گزارش تابش کوثر، سردار نورعلی یاری اظهار داشت: هم اکنون جاده‌های ایلام منتهی به مرز مهران از ترافیک روانی برخوردار است و تردد زائران در خروج از مرز و ورود به کشور به صورت روان در جریان است.

وی با اشاره به اینکه موج بازگشت زائران در حال افزایش است، گفت: در جلسه فرماندهی قرارگاه مقدم اربعین حسینی(ع) تصمیمات کارشناسی جهت بازگشت زائران از عتبات عالیات و تسهیل در نقل و انتقال آن ها اتخاذ شده است.

فرمانده انتظامی استان ایلام تصریح کرد: بر اساس تصمیمات گرفته‌شده و در صورت اوج گرفتن ورود زائران به کشور مسیر مهران– ایلام و بالعکس ایلام– ملکشاهی و مهران یکطرفه می‌شود.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه امسال از خروج زائران غیرمجاز و اتباع خارجی از مرز مهران جلوگیری شد، گفت: با راه‌اندازی گیت‌های کنترلی در ورودی‌های استان و شهرهای چرداول، سیروان، ایوان، ملکشاهی، دره‌شهر و دهلران و همچنین شهرستان مهران بالغ بر 100 هزار نفر که بدون همراه داشتن مدارک و مجوزهای لازم و یا اتباع خارجی بودند به شهرهایشان عودت داده شدند.

یاری تصریح کرد: بر اساس آمارهای موجود از اول صفر تا پایان شب گذشته یک میلیون و 123 هزار و 342 نفر نفر از مرز مهران تردد کرده‌اند که از این مجموع 914 هزار و 738 نفر از کشور خارج و 208 هزار 604 نفر نیز از این مرز وارد کشور شده‌اند. 

منبع: فارس
ت/444

کد مطلب: 67450
 


 
پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷
۱۱ جمادى الأول ۱۴۴۰
17 January 2019