Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
سرانجام بودجه تعویض موتورسیکلت‌های کاربراتوری/ گوگرد گازوییل مصرفی بالاست
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۲
رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه برای تعویض موتورسیکلت‌های کاربراتوری با موتورسیکلت‌ های برقی در دوره قبل بودجه تعیین شده بود، گفت: هنوز در این باره نتیجه ای گرفته نشده و موتور سیکلت های کاربراتوری در شهر تهران مورد استفاده قرار می‌گیرند.
سرانجام بودجه تعویض موتورسیکلت‌های کاربراتوری/ گوگرد گازوییل مصرفی بالاست
به گزارش تابش کوثر، مهدی چمران رییس شورای شهر تهران در حاشیه صحن علنی امروز شورای شهر در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه ترافیک و آلودگی هوای شهر تهران از مسائل حاد شهر تهران است، گفت: همه از این مسائل رنج می برند و شورا و شهرداری باید همه تلاششان را انجام دهند تا این چالش ها برطرف شود.
وی ادامه داد: هرچند مدیریت شهری در چالش آلودگی هوا براساس قانون هوای پاک، یک بیستم دیگر سازمان ها وظیفه بر عهده دارد ولی شورا و شهرداری باید تلاش کنند، این قانون اجرا شود. چمران با بیان اینکه برای تعویض موتورسیکلت‌های کاربراتوری با موتورسیکلت‌ های برقی در دوره قبل بودجه تعیین شده بود، ابراز داشت: هنوز در این باره نتیجه ای گرفته نشده و موتور سیکلت های کاربراتوری در شهر تهران مورد استفاده قرار می‌گیرند.
وی تاکید کرد: گازوییل مصرفی موجود، درجه بالایی گوگرد دارد و باید تصفیه شود مثلا برای اتوبوس ها، گازوییل ۵۰۰ پی پی ام تهیه می‌شود و کامیونها گازوییل ۵ هزار پی پی ام استفاده می‌کنند. رییس شورای شهر تهران با اشاره به اینکه دو هفته پیش وزیر کشور دستگاههای مسئول در موضوع آلودگی هوا را بازخواست می کرد که چرا تکالیفشان اجرا نشده است،گفت: هنوز مدارس و دانشگاهها تعطیل اند و اگر باز شوند ۲۰ درصد به آلودگی اضافه می شود و باید همه تلاش کنیم.
وی افزود: در جلسه امروز به بررسی لایحه تعیین قیمت گذاری و تعرفه های بخش خصوصی صحبت شده و گفت: این مساله باعث گران شدن خدمات می شود. و همانگونه که دولت برای توسعه مترو تکلیف تامین منابع ۵۰ درصدی را دارد، باید برای کاهش قیمت تمام شده بلیت در حمل و نقل عمومی نیز کمک کند تا برای بخش خصوص صرف کند که در این زمینه سرمایه گذاری کند.
انتهای پیام/آ/313
منبع:فارس
کد مطلب: 121109
 


 
چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰
۱۶ جمادى الثانی ۱۴۴۳
19 January 2022