Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
واکنش‌های جهانی؛ حمایت از سپاه ایران در برابر ترامپیان
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۴
اقدام خصمانه و مغایر با قوانین بین‌المللی دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا درباره قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست گروه‌های تروریستی، واکنشهای جهانی را در پی داشته است که گزارش آن را میتوانید در لینک های زیر بخوانید.
واکنش‌های جهانی؛ حمایت از سپاه ایران در برابر ترامپیان
به گزارش تابش کوثر، حجت‌الاسلام غلامرضا مصباحی مقدم، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ارتباط با موضوع تروریستی خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران توسط دولت آمریکا گفت: اکنون که با خدمات بسیار ارزنده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نقشه آمریکا و صهونیست‌ها در منطقه نقش بر آب شده؛ تروریست خواندن سپاه توسط آمریکا یک نوع انتقام‌گیری است.

در همین باره حشمت‌الله فلاحت‬ پیشه در مطلبی در صفحه توئیتر خود  تاکید کرد که تا زمانی‌که دفاع اقتضاء نکند از مرگ سربازان آمریکایی خوشحال نخواهیم شد. رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس  در دیدار با روسای کمیسیون‌های روابط خارجی و مبارزه با فساد روسیه نیز با انتقاد از سیاستهای غلط ترامپ در حمایت های تدارکاتی و آموزش گروههای تروریستی در منطقه گفت:  تصمیمات غیر منطقی و غلط آمریکا باعث گسترش تروریسم و خشونت در منطقه شده است.

حزب توسعه ملی: مسئولان از برخوردهای ماجراجویانه و تنش‌زا با اقدام ترامپ علیه سپاه پرهیز کنند

در جبهه پایداری تاکید شد: مسئولان ظرفیت‌های بین‌المللی برای مقابله با اقدام آمریکا علیه سپاه را به‌کار گیرند

مهدی ذاکریان، کارشناس مسائل بین‌الملل به جای خالی فرماندهان نظامی ایران در کنفرانس مونیخ اشاره کرد و با اعتقاد بر اینکه باید عملکرد نیروهای مسلح ایران در زمینه مبارزه با تروریسم و داعش از طرف دستگاه دیپلماسی کشور به صورت مناسب‌تری به جامعه بین‌الملل معرفی شود و به نظرم اقدامات صورت گرفته در این زمینه ناکافی است، خاطر نشان کرد: ضروری بود که در کنفرانس امنیتی مونیخ که در بهمن ماه برگزار شد، یکی از مقامات ارشد نظامی ایران حضور پیدا می‌کرد و گزارشی از عملکرد این نیروها در مبارزه با تروریسم در منطقه ارائه می‌کرد و نتیجه اقدامات آمریکایی‌ها را نیز که باعث افزایش بحران در منطقه شده است، تشریح می‌کرد.

یک کارشناس مسایل آمریکا: لشگرکشی آمریکایی‌ها با وحدت و انسجام نیروهای سیاسی داخل کشور مواجه شد

پیشنهادات رضا نصری برای پاسخ به اقدام آمریکا

همچنین عبدالغفور ایران نژاد، نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی نقش مهم سپاه در اقتصاد و امنیت کشور را خاطرنشان کرد و گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هویت انقلاب و بازوی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در همه عرصه هاست.

نماینده مردم یزد: باید در حضور نیروهای آمریکایی در خلیج فارس بازنگری شود

رییس مجمع نمایندگان استان کرمان: ترامپ کینه ضدانسانی و ذات ضدمردمی دارد

نایب رییس کمیسیون قضایی و حقوقی: آمریکا به قدرت دفاعی ایران واقف است

همچنین سخنگوی وزارت امور خارجه چین در یک کنفرانس خبری درباره اقدام خصمانه آمریکا برای قرار دادن نام سپام پاسدارن ایران در لیست سازمان‌های تروریستی گفت که چین کشورها را به رفتارهای منطبق با قوانین روابط بین‌المللی دعوت می‌کند و می‌خواهد با قلدرمآبی مقابله شود.

در پی اقدام آمریکا علیه سپاه وزیر امورخارجه ژاپن هم گفت که ژاپن از خط مشی آمریکا درخصوص سپاه پاسداران ایران پیروی نمی‌کند اما توقف برنامه موشکی ایران چیزی است که برای ثبات منطقه ضروری به شمار می‌آید.

همچنین مرتضی مرادیان، سفیر ایران در دانمارک در صفحه توئیتر خود اقدام آمریکا در قرار دادن نام سپاه در لیست سازمان‌های تروریستی را اشتباه راهبردی آمریکا دانست و گفت: امروز ایران در حمایت از سپاه متحد و منسجم است. اقدام نابخردانه سردمداران کنونی کاخ سفید علیه این نهاد برآمده از مردم، پایگاه اجتماعی آن را در کشور و حتی در منطقه مستحکم‌تر می‌کند. این اقدام احمقانه، فرار آمریکا از منطقه را تسریع خواهد کرد.

شورای سیاسی و شورای اجرایی مقاومت اسلامی نُجَباء با صدور بیانیه‌هایی جداگانه، به تروریستی معرفی شدن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از جانب سرکردگان کاخ سفید واکنش منفی نشان دادند. در این بیانیه‌ها، مقاومت اسلامی نُجَباء اقدام خصمانه دولت آمریکا در افزودن نام سپاه پاسداران به فهرست سازمان‌های تروریستی را به‌شدت محکوم و تاکید کردند: شانه‌ به‌ شانه برادران‌مان در سپاه‌ پاسداران می‌ایستیم.

وزیر کشور قطر هم نسبت به قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در لیست تروریست‌ها واکنش نشان داد و تاکید کرد که اقدامات یک‌جانبه مشکلات را حل نمی‌کنند.

در همین رابطه جنبش حماس فلسطین نیز در بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن اقدام آمریکا علیه سپاه اعلام کرد: این اقدام نشان می‌دهد که این دولت (آمریکا) براساس منافع صهیونیست‌ها و برنامه‌های آنها گام برمی‌دارد و جانبداری کورکورانه خود در رابطه با تمامی امور منطقه را ادامه می‌دهد. در بخشی این بیانیه آمده است: اقدام آمریکا علیه قدس و جولان و سپس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از یک جا آب می‌خورد و مقاومت و مبارزه با اشغالگری را هدف قرار داده است.

سید عمار حکیم، رهبر جریان حکمت ملی و رئیس ائتلاف اصلاح و سازندگی  در بیانیه ای در همین رابطه عنوان کرد: اقدام کاخ سفید در گنجاندن سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران در سیاهه گروه‌های تروریستی، اقدامی نسنجیده است که موجب پیچیده‌تر شدن بحران و تبدیل آن به گره‌ی بازنشدنی می‌شود. وی در این بیانیه تاکید میکند که با اقدامات نسنجیده منطقه را با بحران‌های جدید مواجه نکنید.

سازمان بدر عراق: اقدام آمریکا علیه سپاه، نشان دهنده تبعیت کورکورانه آنها از اسرائیل است

رئیس مجلس اعلای عراق: ترامپ برای خشنودی صهیونیست‌ها این تصمیم را گرفت

در واکنش به این اقدام آمریکا، آیت الله صادق آملی لاریجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار با اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه امام صادق (ع) با بیان مصادیقی از دشمنی‌های آمریکا با ملت ایران و ملت‌های آزاده منطقه از جمله اعمال سخت ترین تحریم‌های ظالمانه و نیز ایجاد، تقویت و پشتیبانی از داعش اضافه کرد: آمریکایی‌ها دیروز هم کار رذیلانه‌ای کردند و سپاه پاسداران را که افتخار نظام جمهوری اسلامی و موجب امنیت در منطقه است، به عنوان سازمان تروریستی اعلام کردند. نظام جمهوری اسلامی در برابر کار وقیحانه دولت آمریکا ساکت نخواهد ماند

این گزارش درحال تکمیل است...
منبع:ایسنا

کد مطلب: 95404
 


 
چهارشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۸
۱۴ ذی‌القعده ۱۴۴۰
17 July 2019