Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
حاشیه‌نگاری از سفر آیت‌الله رئیسی به نیویورک/ از اپوزیسیون هم شانس نیاوردیم!
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۰ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۵۱
مستند ساز همراه رئیس جمهوری در سفر نیویورک حواشی خواندنی درباره این سفر نوشته است.
حاشیه‌نگاری از سفر آیت‌الله رئیسی به نیویورک/ از اپوزیسیون هم شانس نیاوردیم!
به گزارش تابش کوثر، علی صدری‌نیا، مستندساز که با تیم همراه رئیس ‌جمهور در نیویورک حضور دارند در قالب یک حاشیه‌نگاری نوشته است:

جمهوری اسلامی کلا از اپوزسیون شانس نیاورد. آن از اپوزسیونی که ۲۰ سال پیش می‌خواست با هواپیما به تهران بیاید... آن از پیرمرد و پیرزنهای توییت بزن آلبانی نشین... این هم از شاهزاده و مادرش که هنوز بعد چهل و چند سال اختلاف درون خانوادگی‌شان با هم حل نشده که بالاخره دنبال برقراری یک نظام دموکراتیک‌اند یا سلطنتی؟! بعد می‌خواهند بقیه اپوزسیون را هم بیاورند زیر چتر خودشان!

رسانه‌های‌شان هم شبیه خودشان... تلویزیون سعودی فیلمبردار فرستاده جلوی در هتل که مثلا یکی یکی چهره تیم ایرانی را تصویر بگیرد. بنده خدا احساس می‌کرد دارد چه کار خفنی می‌کند که از تیم رسانه‌ای و مستندساز و مترجم سفر فیلم می‌گیرد! ایستادم مقابلش دوربین در مقابل دوربین! ما که همین هاییم که هستیم! ظاهر و باطن! یک دوربین اجاره کرده‌ایم آمده‌ایم برای روایت واقعیت... این شماهایید که مجبورید پول سعودی را بگیرید و ادای ایران دوستی در بیاورید و برای تحریم بیشتر مردم ایران بکوشید!

همینجا بگذارید یک پرانتز هم باز کنم. اپوزسیون جمهوری اسلامی که عقلش نمی‌رسد، اما ما خودمان خوب می‌دانیم که اگر ضعفی هم داریم، بخاطر مشکلات خودمان است در داخل... که اگر درست تدبیر کنیم و به وقتش پرونده‌های بازمان را در افکار عمومی ببندیم و نگذاریم هر فرایند دارای خطا و مشکلی به نقطه بحران برسد، این همه هزینه هم نمی دهیم. حالا می‌خواهد استادیوم رفتن زنان باشد یا گشت ارشاد با این مدل و نتیجه! منظورم ابدا کوتاه آمدن از اصول صحیح نیست، حرفم فرایندهای غلطی است که می‌دانیم نهایتا هم تغییر خواهد کرد، اما آنقدر دیر تصمیم می‌گیریم که بابتش هزینه‌های بسیار می‌دهیم! و امکان سوءاستفاده به عده‌ای... وقتی تصمیم می‌گیریم که از معنای تصمیم‌مان عقب‌نشینی برداشت می‌شود.

در صورتیکه اگر به وقتش آسیب‌شناسی کرده بودیم و کارشناسی عمل کرده بودیم ماجرا جور دیگری پیش می‌رفت... همین چیزها می‌شود که هر روز بخشی از ظرفیت فعالان رسانه‌ای انقلابی صرف موضع گرفتن و فاصله گذاری بین خودشان و این فرایندها و اقدامات غلط می‌شود. به جای اینکه قلم‌شان را، دوربین‌شان را، ظرفیت‌های رسانه‌ای‌شان را تنظیم کنند مقابل قلم و دوربین و رسانه آن کسی که جز انشقاق و پاره پاره کردن وحدت ملی ما نمی‌خواهد... وگرنه مهم نیست که اپوزسیون مثل هر روزِ این چهل و چهار سال توهم بزند که خبری شده! پرانتز بسته.

خلاصه اینکه حالا وسط تمام بدو بدوها و کارها، برخوردن به سوژه‌هایی شبیه این فیلمبردار هم از بامزگی‌ها و آپشن‌های تفریحی و تفننی این سفر است. ب/۱۱۰
منبع: تسنیم
کد مطلب: 129246
 


 
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲
۱۱ شعبان ۱۴۴۵
21 February 2024