Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
کلید خوردن پروژه «پسا نتانیاهو»
تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۵۲
یک رسانه رژیم صهیونیستی با کلید زدن پروژه پسانتانیاهو ،در تحلیلی که به مناسبت سال نوی عبری منتشر کرد خبر داد ، اگر بین راستگرایان و چپگرایان توافقی وجود داشته باشد بر سر کنار رفتن نتانیاهو است.
کلید خوردن پروژه «پسا نتانیاهو»
به گزارش تابش کوثر، روزنامه یسرائیل هیوم که به ارگان بنیامین نتانیاهو معروف است، پروژه پسا نتانیاهو را آغاز کرده است. «نفتالی بینیت» که این روزنامه از وی به عنوان محتمل ترین گزینه جانشینی نتانیاهو یاد کرده در گفتگویی به شرایط فلاکت بار و برنامه های پیش روی تل آویو اشاره می کند.

وی با اعتراف به شرایط فلاکت بار صهیونیست ها و ناکارامدی ساختار رهبری آن ادعا می کند در چنین شرایطی قادر نیست از اقدامات خود عقب نشینی کند.‎

این سیاستمدار صهیونیست از برنامه های خود برای مبارزه با ویروس کرونا گفت و توافقنامه سازش را یک اهمال جنایتکارانه توصیف کرد و در پاسخ به پرسش دیگری درباره ترجیح وی بین الحاق کرانه باختری و دره اردن یا سازش با بحرین تاکید کرد که اعمال حاکمیت را بر سازش با بحرین ترجیح می دهد.‎

یک شخصیت صهیونیست: در چنددستگی شکست خورده با رهبری ناکارآمد به سر می بریم

از سوی دیگر یک شخصیت برجسته رژیم صهینیستی طی یادداشتی به مناسبت سال نوی عبری از فلاکتی که صهیونیستها در ساختار خود به نام اسرائیل به سر می برند پرده برداشت.

دیوید گروسمن شخصیت معروف صهیونیست در مقاله ای که در روزنامه یدیعوت احارانوت منتشر شد تاکید کرد "اسرائیلی ها آرزوها و رؤیاهای زیادی در سال جدید خود دارند از میان این آرزوها آن است که نخست وزیری داشته باشند که روحیه شرارت نداشته باشد و تمام تلاش خود را برای التیام بخشیدن به زخم هایشان به کار ببرد ، زیرا 12 سال است که بنیامین نتانیاهو روحیه شرارت بار خو را در میان مردم می افکند و باعث چند دستگی شکست خورده و بی اعتمادی به رهبری و شکاری آسان برای ویروس کرونا شویم.

وی در بخش دیگری از مقاله خود تاکید کرد : اسرائیلی ها امروز ماده خام ممتازی برای تبدیل شدن به بازیچه دیگران و خلق دیکتاتوری شبیه به دموکراسی که نتانیاهو ایجاد کرده تبدیل شده اند این یکی از دلایل شکل گریی جریان اعتراضات علیه وی و پویایی این اعتراضات است.اما امروز به تازگی شاهد شکل گیری گفتمانی قاطع هستیم که هاله فریبی که سال ها ما را در آن قرار داده بودند، می شکافت ، اعتراضاتی که بعد از سال ها دروغ گویی و مبالغه واقعی در پی تحقق رفاه برای ما (مهاجران) را طلب می کند.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 110697
 


 
شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹
۷ ربيع الأول ۱۴۴۲
24 October 2020