Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
مدیریت شهری پایتخت در توسعه فضای سبز کوشا باشد
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۱
رئیس شورای اسلامی شهر تهران در پیامی با تاکید بر اهمیت گسترش فرهنگ استفاده درست از گل و گیاه در زندگی، از مدیریت شهری خواست تا از هیچ کوششی برای گسترش فضای سبز شهری فروگذار نکند.
مدیریت شهری پایتخت در توسعه فضای سبز کوشا باشد
به گزارش تابش کوثر، مهدی چمران در پیامی که همزمان با آیین برگزاری نمایشگاه بین المللی گل و گیاه قرائت شد، درخصوص جایگاه گل و گیاه در فرهنگ ایران اظهار داشت: سبزه، درخت و گل و گیاه در فرهنگ اسلامی-ایرانی ما دارای ارزش بسیاری هستند و حتی گاهی جنبه تقدس می‏ گیرند. آن چنان که برای یک تک درخت تنها شعر سروده می شود و برخی بر آن دخیل می بندند و درخت تنها سنبل مقاومت و زیبایی می شود.

چمران ضمن توصیف جایگاه گل و پرورش دهندگان گل در لطافت بخشیدن به محیط و فضای زندگی، گل را یکی از نشانه های قدرت الهی دانست و ادامه داد: بنابراین فضای سبز و به ویژه گسترش فرهنگ توجه به گل و گیاه در همه فضاهای زندگی برای ما ارزش خاصی دارد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در خصوص نمایشگاه بین المللی گل و گیاه گفت: نمایشگاه بین المللی گل و گیاه تهران را ارج می نهیم و همه تلاش خود را در مدیریت شهری تهران بر آن می داریم که بتوانیم زندگی سخت ماشینی روز را با لطافت و زیبایی گل در هم آمیزیم و از شدت خشونت و سختی بکاهیم و سوگند یاد کنیم که نه تنها در گسترش فرهنگ استفاده درست از گل و گیاه در زندگی، بلکه در گسترش فضای سبز شهری در محیط و شهرمان از هیج کوششی فروگذار نکنیم.

بر اساس گزارش سایت شهر، مهدی چمران در پایان از برگزاری این نمایشگاه و از شرکت کنندگان داخلی و خارجی سپاسگزاری کرد و از اینکه توفیق حضور در نمایشگاه را نیافت پوزش خواست.ب/110منبع:ایسنا
کد مطلب: 125411
 


 
يکشنبه ۱۲ تير ۱۴۰۱
۴ ذی‌الحجه ۱۴۴۳
3 July 2022