Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
وضعیت اسرای فلسطینی در زندان‎های رژیم صهیونیستی
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۷
پایگاه میدل ایست مانیتور در گزارشی می‎گوید که رفتار رژیم صهیونیستی با اسرا و زندانیان فلسطینی اقدامی نژادپرستانه برای سرکوب بیشتر این افراد است.
وضعیت اسرای فلسطینی در زندان‎های رژیم صهیونیستی
به گزارش تابش کوثر، رفتار رژیم صهیونیستی با زندانیان فلسطینی، ظلم نژادپرستانه این رژیم را آشکار می‌کند.

به گزارش «میدل ایست مانیتور»، سرکوب تنها ابزاری نیست که مقام‎های زندان‌های رژیم صهیونیستی از آن استفاده می‌کنند؛ با این وجود، روش‌های بی شماری برای سوء استفاده مقام‎ها و کارکنان زندان‌ها از زندانیان فلسطینی وجود دارد؛ از جمله شکنجه روانی، محروم کردن از غذای کافی و عدم ارائه درمان‌های پزشکی مناسب.

این نوع زندانی بودن، منجر به مرگ بسیاری از زندانیان شده است که آخرین آنها شهید «داوود الخطیب»، بود؛ همچنین برای جلوگیری از ملاقات خانواده‌ها با زندانیان از بهانه‌های دروغین استفاده می‌شود.

شرایط در این زندان‌ها به حدی وخیم است که گاها زندانیان مجبور می‌شوند دست به اعتصاب‌های طولانی مدتی از جمله اعتصاب غذایی شوند.

یکی از این اعتصاب‌های غذایی مربوط به سال ۱۹۷۶ میلادی بود که زندانیان نسبت به غذاهایی که به آنها داده می‌شد معترض بودند.

این اعتصاب غذایی ۶۰ روز به طول انجامید؛ این اعتصاب در نهایت باعث شد تا مقام‎های زندان مجبور به ایجاد تغییر در نحوه ارائه غذا به زندانیان شوند.

شرایط به حدی وخیم است که مواد غذایی، مواد شوینده و بهداشتی و لوازم التحریر در دسترس زندانیان قرار نمی‌گیرد و زندانیان باید این مواد و لوازم را خریداری کنند.

اگرچه دریافت مواد غذایی و بهداشتی، یک حق مسلم برای زندانیان است، که توسط سومین کنوانسیون ژنو در سال ۱۹۴۹، ماده ۲۸، برای اسیران جنگی تعریف شده است، اما از نظر سرویس زندان‌های رژیم صهیونیستی این امتیازی است که دسترسی به آن به رفتار خوب بستگی دارد و به همه ارائه نمی‌شود.

روسای زندان‌های رژیم صهیونیستی می‌توانند زندانیان را به عنوان مجازات از دریافت مایحتاج خود منع کنند و غذا و تغذیه را به ابزاری برای سرکوب تبدیل کنند.سرویس زندان‌های رژیم صهیونیستی از سلول‌های انفرادی نیز به عنوان مجازاتی برای زندانیان استفاده می‌کند.

تهویه این سلول‌ها بسیار ضعیف است و خوابیدن برای زندانیان تقریبا در این سلول‌ها غیرممکن است.

علاوه بر این، چراغ‌های پر نور در شب و روز روشن هستند؛ بنابراین کمبود خواب هم به عنوان مجازات جدی دیگری برای زندانیان در سلول‌های انفرادی در نظر گرفته می‌شود.

این تلاش‌های نا امیدانه مقام‎های زندان‌های رژیم صهیونیستی برای تضعیف استواری و وطن پرستی زندانیان است.

این اقدامات به معنای جنایات جنگی توسط نهادهای بین المللی حقوق بشری قابل مجازات است.

سازمان‌های حقوق بشری که درگیر امور زندانیان هستند باید تلاش خود را در سطح گسترده منطقه‌ای و بین المللی دو چندان کنند تا جهانیان را در مورد این موارد نقض حقوق بشر علیه زندانیان فلسطینی که در خط مقدم مبارزات هستند، مطلع کنند.

منبع: میزان
کد مطلب: 111317
 


 
سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹
۱۰ ربيع الأول ۱۴۴۲
27 October 2020