Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
واکنش علم‌الهدی به بازداشت روح‌الله زم
تاریخ انتشار : جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۴
امام جمعه مشهد گفت: این خیلی مهم نیست که یک سرسپرده را دستگیر کردند بلکه مهم این است که با همه حفاظتی که داشت و تمام جریان رسانه‌ای ضد انقلاب به این کیفیت ایجاد می‌کردند و توسط اطلاعات فرانسه حفاظت می‌شد اما عزیزان ما بر آنان مسلط شدند. این کار خداست. یعنی آدمی اینگونه که دستگاه‌هایی محافظ او هستند به منطقه ‌ای بیاید که در ید قدرت ایران است. قدرت ایران تنها در مرز جغرافیایی ایران نیست بلکه در منطقه هم هست. اینکه دستگیرش کنند مثل یک موش مرده بگیرندش کار خداست.
واکنش علم‌الهدی به بازداشت روح‌الله زم
به گزارش تابش کوثر، امام جمعه مشهد گفت: مقام معظم رهبری فرمودند اربعین امسال نشانه اراده الهی بر نصرت اسلامی است یعنی این مردمی که رفتند خودشان نرفتند و این‌ها را خدا برد. اینطور نبود که جمعیت میلیونی در جاده کربلا راه افتند و این کار خداست و این یعنی خدا خواسته اسلام توسعه یابد و دین جهانی شود.

حجت‌الاسلام سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه سیاسی نماز جمعه مشهد، ضمن تسلیت به مناسبت ایام اربعین حسینی(ع) گفت: راهپیمایی اربعین در این ایام یک جریان شگفت جهانی است و دنیا را متعجب کرده است. این راهپیمایی در حقیقت یک تجلی کامل و قاطع از جریان ظهور امام زمان و فرا رسیدن ظهور آن حضرت است. این شعار نیست و مدرک دارد و مستند عرض می‌کنیم.

به نوشته ایلنا، نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی تصریح کرد: حدود هزار و صد سال گذشته حضرت نامه‌ای به شیخ مفید نوشتند و وجود حضرت بقی‌الله خودشان نکاتی بیان داشتند. اولا امام برای شیعه دعا کردند و از خداوند توفیقشان را در اطاعت پروردگار خواستند و گفتند اگر این‌ها بر اجتماعی از دل‌ها متفق شوند که به تنها به معنای ادعای وحدت نیست بلکه دل‌هایشان به هم وصل شود دیدار آن‌ها به ما شتاب می‌گیرد. حضرت آن عهد را ولایت دانستند. فرمودند این‌ها اگر ارتباط قلبی با محوریت ولایت داشته باشند برکت دیدار ما از آن‌ها متاخر نمی‌شود و شتاب می‌گیرد که ما را ببینند.

امام جمعه مشهد خاطرنشان کرد: در راهپیمایی اربعین این اجتماع کاملا ملموس است. این جمعیت چند میلیونی در یک مسیر اجتماع کردند و دل‌ها هم به هم وصل است و در این دل‌ها فقط حسین(ع) است. محوریت سیدالشهدا در دل این جمعیت بیست میلیونی است و امام زمان(عج) این را می‌خواهند. می‌فرمایند اگر اینگونه بودند و شیعیان در همه دلشان یک محور یعنی ولایت بود، دیدار ما برای آن‌ها شتاب می‌گیرد و ما را زودتر می‌بینند. مساله راهپیمایی اربعین یک نمادی است برای دستوری که امام زمان(ع) به شیخ مفید دادند. هرچه می‌گذرد این جمعیت که توسعه می‌یابد نشان می‌دهد مشاهده ارباب روز به روز به ما نزدیک‌تر می‌شود.

این عضو مجلس خبرگان رهبری یادآور شد: با همه مشکلاتی که به خاطر تراکم جمعیت ایجاد شده طبیعی است که مشکلاتی دارد. یکی از عزیزانی که از کربلا برگشته بود از او درباره سفرش به کربلا سوال کردم که گفت همه لذت می‌بردند اما کمبودها خیلی زیاد بود و می‌گفت اگر خسته‌ می‌شدیم امکان اینکه خود را با وسیله‌ای به جایی برسانیم نبود، گفتم این از بر خار دواندن فرزندان حضرت بدتر نیست. گفتند ما روی کارتن خوابیدیم گفتم روی کارتن خوابیدن راحت‌تر از روی بوته خار خوابیدن است و هرچه به شما گذشت سخت‌ترش به فرزندان حضرت گذشت.

علم‌الهدی گفت: هرجور که در این سفر به انسان بگذرد از آنچه که به فرزندان حضرت گذشت راحت‌تر است. بچه‌های سه چهار ساله را روی کوهان شتر سوار می‌کردند. اربعین خیلی حرف دارد. انشالله فردا در همین مکان تحلیل اربعین را عرض خواهم کرد. مهم امسال است نه اربیعین زمان سید الشهدا چرا که اربعین امسال جهان را زیر و رور کرد و تکان داد.

وی با اشاره به بیانات رهبری درباره اربعین گفت: مقام معظم رهبری فرمودند اربعین امسال نشانه اراده الهی بر نصرت اسلامی است یعنی این مردمی که رفتند خودشان نرفتند و این‌ها را خدا برد. اینطور نبود که جمعیت میلیونی در جاده کربلا راه افتند و این کار خداست و این یعنی خدا خواسته اسلام توسعه یابد و دین جهانی شود. ظاهرا اراده خدا قطعی شده که فرج حضرت نزدیک شود چون این راهپیمایی نشانه اراده الهی بر نصرت اسلام است. ما بعضی جریان‌ها می‌بینیم که امداد غیبی پروردگار برای ما ملموس و محسوس است.

خطیب نماز جمعه مشهد اظهار داشت: دو حادثه به وجود آمد که نشان می‌دهد همه کاره خدا است گرچه به واسطه بندگان خالص خدا انجام می‌شود. یکی اقتدار عظیم سپاه پاسداران و اطلاعات سپاه پاسداران است که سرشبکه اخبار ضدانقلاب را دستگیر کردند. بحث دستگیری یک نفر نیست. این خیلی مهم نیست که یک سرسپرده را دستگیر کردند بلکه مهم این است که با همه حفاظتی که داشت و تمام جریان رسانه‌ای ضد انقلاب به این کیفیت ایجاد می‌کردند و توسط اطلاعات فرانسه حفاظت می‌شد اما عزیزان ما بر آنان مسلط شدند. این کار خداست. یعنی آدمی اینگونه که دستگاه‌هایی محافظ او هستند به منطقه ‌ای بیاید که در ید قدرت ایران است. قدرت ایران تنها در مرز جغرافیایی ایران نیست بلکه در منطقه هم هست. اینکه دستگیرش کنند مثل یک موش مرده بگیرندش کار خداست.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی تاکید کرد: نکته دوم هم این بود که آمریکا و عواملش به این نتیجه رسیده بودند که برای فروپاشی مقاومت جنگ‌های نیابتی در سوریه راه بیاندازند و دلاورمردان سپاه ما و وطن دوست سوری مبارزه و دفاع کردند و بیرون کردند و قدرت توطئه دشمن در شمال سوریه متمرکز شده بود. مزدوران تکفیری و امریکا را هم انجا بود و مانع بودند که تمام سوریه تحت حکومت مرکزی دراید و نمی‌گذاشتند و خود ترامپ با یک محاسبه اقتصادی به نتیجه رسید نیروهایش از سوریه خارج کند و ترکیه هم فکر کرد ناامنی‌های شرقی ترکیه از ناحیه این‌ها است و وقتی بی پناه شدند ترکیه حمله کرد و این‌ها بی‌پناه شد و ارتش سوریه بدون دردسر وارد این منطقه شد آن که ضرر دید امریکا بود.

وی ادامه داد: آمریکا مزدوران خود را خارج کرد و ترامپ به ترکیه نامه التماس نوشت و ترکیه هم نامه ترامپ را در سطل زباله انداخت. اسرائیلی که دردانه آمریکا بود و هست الان در محاصره حلقه مقاومت قرار گرفت. سوریه مسلط شد و از طرف دیگر حماس و حزب‌الله لبنان اسرائیل را در محاصره کردند و این لطف خدا بود. خدا بنایش این است که دشمنان را با دست و پای خود هلاک می‌کند. این از برکت اربعین است. این نتیجه یا حسین گفتن در جاده کربلا است و مورد توجه مقرباتن درگاه خدا قرار گرفتند و خدا هم لطف کرد.

حجت‌الاسلام علم‌الهدی در خطبه عبادی نمازجمعه این هفته مشهد گفت: بر حسب دستور رهبری بحث و کلام ما در خطبه اول درباره مصادیق تقوا است. این امر جزو واجبات خطبه اول است. باید مصادیق تقوا در زندگی مشخص شود که چه کنیم که امر به تقوا در زندگی ما محقق شود.

این عضو مجلس خبرگان رهبری یادآور شد: شکل زندگی با رفتارهای ما تنظیم می‌شود. رفتارهای ما در زندگی بر اساس تصمیم‌گیری‌های ما به وجود می‌آید و این نیز تابع خواسته‌های ما است. کانون خواسته‌ها هم دل است. در وجود ما چیزی است که متعلق به خودمان نیست و مال خداست و آن دل است.

علم‌الهدی گفت: خدا در وجود انسان دو دل نیافرید و آن هم خانه خداست. اگر اجرای فرامین الهی و دستورات خدا مورد خواسته این دل قرار گرفت این دل آباد است اما اگر در این دل خشم خدا را خواستیم این خانه ویران می‌شود. تقوا از دو جهت با آبادی دل رابطه دارد. اول که تقوا عامل آبادی دل است. از طرف دیگر نتیجه آبادی دل تقوای خودکار در زندگی انسان است.
منبع:انتخاب

کد مطلب: 102263
 


 
شنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۹
۲ صفر ۱۴۴۲
19 September 2020