Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
پیام آزادی موصل برای تروریست‌ها و داعش
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۸
دستیار ارشد رئیس مجلس در امور بین الملل گفت: : آتش بس نباید به تنفس و فرصت دهی به گروه های تروریستی در سوریه تبدیل شود.
به گزارش تابش کوثر، حسین امیرعبداللهیان با تبریک آزادی موصل به رهبران سیاسی، دینی و مردم عراق به ویژه حشدالشعبی که نقش ویژه ای در این مرحله ایفا کردند، اظهار داشت: آزادی موصل چند پیام مهم برای دنیا داشت.

وی افزود: اولین پیام آزادی موصل برای تروریست ها و بطور مشخص داعش است که با وجود حمایت های پیدا و پنهان منطقه ای و بین المللی که این نیروهای تروریستی از آن برخوردار بودند، مردم عراق تحت نظر رهبران، مرجعیت دینی و مقامات سیاسی این کشور فعالانه به میدان آمدند و نیروهای مردمی بویژه نیروهای حشدالشعبی در کنار نیروهای مسلح توانستند پیروزی های مردمی را رقم بزنند.

امیر عبداللهیان با بیان اینکه تحولات عراق در بیش از یک دهه گذشته با فراز و نشیب های بسیاری روبرو بوده است، افزود: پیام دوم آزادی موصل این است که در سایه وحدت در عراق بزرگترین پیروزی ها می تواند نصیب مردم این کشور شود و این درس بسیار خوبی برای دوستان ما در عراق است.

وی اضافه کرد: نکته سوم آزادی موصل هم این است که عراق کشور بسیار مهمی در منطقه است و در تحولات پساداعش این فرصت وجود دارد که این کشور نه تنها به جایگاه طبیعی خود در منطقه برگردد، بلکه انتظار می رود در آینده مهمترین نقش را در حل وفصل بحران های منطقه ای ایفا کند.

دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل گفت: آتش بس نباید به تنفس و فرصت دهی به گروه های تروریستی در سوریه تبدیل شود.

امیرعبداللهیان با تاکید بر اینکه در سوریه باید راه حل سیاسی در مرکز توجهات قرار گیرد افزود: برای رسیدن به این نقطه پایبندی طرفین به آتش بس موضوع مهمی است .

وی خاطرنشان کرد: در سال های اخیر هرگاه که سخنی از آتش بس به میان آمده، حکومت سوریه به آتش بس پایبندی خود را نشان داده است، اما گروه های مسلح و تروریست های دارای حمایت های خارجی هیچ گاه پایبندی خودشان را به این مسئله نشان نداده اند.

دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل گفت: نفس برقراری آتش بس در مناطق مختلف سوریه می تواند برای تقویت روند سیاسی مثبت باشد، اما نگرانی از این است که برخی کُنشگران به دنبال این هستند که از این آتش بس های موضعی و منطقه ای برای تنفس و فرصت دهی به گروه های تروریستی، برای پیگیری اهداف خودشان استفاده کنند که این  مسئله هوشیاری لازم را می طلبد.

وی با تاکید بر اینکه در نهایت مردم سوریه هستند که باید تصمیم بگیرند، افزود: حکومت، ارتش و مردم سوریه در مقابله با داعش و گروه های تروریستی پیروزی های بسیار مهمی به دست آورده اند که پیروزی حلقه مبارزه با داعش در حلب و موصل  را باید موفقیت مشترکی برای دو دولت عراق و سوریه و برای مردم و نیروهای مردمی داوطلب دو کشور دانست.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما
ی/600
کد مطلب: 58676
 


 
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
۵ شوّال ۱۴۳۹
19 June 2018