Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
دکتر نیل آدامز مطرح کرد :
تشخیص بیماری با معاینه چشم پزشکی
تاریخ انتشار : جمعه ۱۲ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۰
به گزارش رسانه تابش کوثر درست است که خوب دیدن تنها اولویت سلامتی نیست اما باید بدانیم یک سوم از همه سندرم های ژنتیکی شناخته شده می توانند روی چشم شما تاثیر بگذارند.


دکتر نیل آدامز مجموعه ای از اختلالات- بیماری های سیستمیک که بر کل بدن تاثیر می گذارند و چشم پزشک ها می توانند در طی یک آزمایش ساده چشم تشخیص دهند، را فهرست کرده است.
برای مثال وجود خط در چشم شما می تواند علائم دیابت، کمبود تغذیه ای، بیماری های قلبی عروقی و آسیب عصبی را نشان دهد.


در ادامه گزارش ایندیپندنت برخی علائمی که چشم پزشکان می توانند به راحتی تشخیص دهند آورده شده است:

عروق خونی غیر طبیعی یا رنگی می تواند علائم بیماری قلبی عروقی مانند فشار خون بالا را نشان دهد. چشم پزشکان حتی می توانند سلول های این قرمز رنگ را با نگاه به مویرگ ها - رگ های خونی کوچک – که در چشم وجود دارند، ببینند.


استرس درست همانطور که بر بقیه بدن شما تاثیر می گذارد، میتواند روی چشمان شما اثر گذارد .طبق گفته دکتر آدامز، "استرس باعث می شود که سلول های پشت مانند داشتن یک تاول در شبکیه چشم به صورت اشک ترشح کنند.

در ادامه اختلالات دردناک چشم که با معاینه قابل تشخیص هستند آورده شده است. اگر یک هاله قهوه ای زیر چشم و اطراف مردمک چشم در مرکز چشم را احاطه کند این اختلال همان سینیکیه خلفی است. این وضعیت زمانی اتفاق می افتد که قسمت رنگی چشم، که عنبیه نامیده می شود، به عدسی چشم متصل شود. این اختلال اغلب شاخصی از التهاب در جاهای دیگر بدن است.
بنابراین چشم پزشکان با معاینه دقیق چشم می توانند بخش قابل توجهی از سایر اختلالات بدن را شناسایی کنند.
کد مطلب: 67134
 


 
چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷
۶ ربيع الأول ۱۴۴۰
14 November 2018