Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
فلسطین قبل از ظهور؛
نابودی اسرائیل قبل یا بعد از ظهور؟ / انتقام نسل‌کشی «ایرانیان باستان» در عید «پوریم» و شکست صهیونیسم چگونه محقق می‌شود؟
تاریخ انتشار : جمعه ۲ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۳۹
طبق آیات سوره اسراء و احادیث متعدد، یهودیان مفسد در فلسطین تجمع دارند و شیعیان، طرف جنگ با یهود قبل از ظهور خواهند بود.
به گزارش تابش کوثر؛ پرسش اصلی بسیاری از ناظران و تحلیل گران سیاسی این است که وقایع خاورمیانه بویژه حوادث فلسطین، سرانجام به کدامین مسیر، منتهی خواهد شد؟ و آیا بین محور مقاومت شیعی (ایران، حزب الله لبنان) با اسرائیل، جنگ سرنوشت ساز روی خواهد داد؟ ضمن اینکه نابودی اسرائیل و مجازات یهودیان فاسد در فلسطین، محل گفتگوی صاحبنظران علم «آینده پژوهی» قرار گرفته است.

تحلیل سیاسی حضور «مارقه الروم» در فلسطین: علت حمایت ابدی آمریکا از اسرائیل

آمریکا تاسیس یک دولت یهودی و حمایت از اسرائیل را فریضه ای «سیاسی–مذهبی» می داند و تاکنون دولت آمریکا با اتخاد راهبردهای نظامی و سیاسی مختلف در خاورمیانه، طرح هایی را در راستای حمایت از اسرائیل اجرا نموده است از جمله:به رسمیت شناختن رژیم اشغالگر اسرائیل، وتوی قطعنامه های سازمان ملل، حمایت از ایجاد جنگ علیه کشورهای همسایه، اعطای حق شهرک سازی در فلسطین، انتقال فناوری های پیشرفته نظامی و اخیرا نیز حمایت از پایتختی قدس برای رژیم اسرائیل و الحاق جولان از جمله حمایت های دولت آمریکا در دوره ترامپ از رژیم اسرائیل به شمار می آید.

در این پژوهش، ابتدا به نقش مطالعات مذهبی و به نقش باورهای آخرالزمانی در تصمیم گیری کلان سیاست خارجی آمریکا خواهیم پرداخت و با ذکر مثال به تاثیر نگاه ایدئولوژیک در خروج آمریکا از برجام، اشاره و آنگاه به این پرسش مهم، پاسخ داده خواهد شد:اساساً چه ارتباطی میان بینش مذهبی دولتمردان آمریکایی و استراتژی ها و سیاست های اتخاذی ایالات متحده در غرب آسیا بویژه در موضوع فلسطین و حمایت بی چون و چرا از رژیم اسرائیل وجود دارد؟

تاثیر مطالعات مذهبی صهونیست مسیحی در سیاست خارجی آمریکا

در عرصه روابط سیاسی و بین الملل، سیاستمداران غربی برای شناخت عقاید، آداب و تاریخ کشورهای اسلامی غالبا متکی به نظرات و دیدگاه های مطالعات مستشرقان غربی هستند و حتی نقل قولهایی که در سالیان اخیر از زبان سیاستمداران غربی در مورد عقاید اسلامی و از جمله مهدویت و مباحث آخرالزمان بیان می‏‌شود، متاثر از تحقیقات مستشرقان غربی است.

به عنوان نمونه در حوادث و تحولات فتنه شام و جنگ سوریه میتوان نمود عینی این نوع نگرش را در تصمیم گیری های سیاست خارجی آمریکا مشاهده نمود در خبری که وبسایت معروف "مادر جونز" (Mother Jones) منتشر نمود، به دیدار چند تن از سناتورهای کنگره آمریکا با روزنبرگ (شخصیت انجیلی و مفسر کتاب مقدس)، اشاره شده است. هدف این دیدارها اطلاع سناتورها از پیشگویی‌های کتاب مقدس در مورد آخرالزمان و بررسی نمود عینی آنها در حال حاضر، عنوان شده است:

جوئل روزنبرگ برای دیدار با یکی از اعضای کنگره -که نام او فاش نشده- به محل کنگره آمد تا در مورد «پایان جهان» به گفتگو بنشینند. روزنبرگ در این مورد در وبسایت خود نوشته است: "من فکر می کردم موضوع جلسه در مورد جنگ احتمالی بین ایران و اسرائیل باشد ولی از من پرسیده شد که نظر شما در مورد عبارات باب 17 کتاب اشعیا در کتاب مقدس، چیست؟" او، ادامه می دهد: "من در طول صحبتم با سناتورها، به "وحی درباره دمشق" در کتاب مقدس، پرداختیم؛ پیشگویی که اشاره به جنگی در خاورمیانه می نماید و طی آن با نابودی دمشق، پایتخت سوریه، جهان چند گام به جنگ هسته ای آرماگدون، نزدیکتر می‌شود (آرماگدون، در ادبیات مسیحیت به "جنگ نهایی خیر و شر" اطلاق می شود و حاکی از قطعه پایانی پیش از بازگشت مجدد مسیح است)

این گزارش در ادامه می‏‌نویسد:

البته دیدار روزنبرگ با نمایندگان کنگره تنها دیدار در این موضوع نیست. همزمان با نزدیک شدن زمان تصمیم گیری در مورد حمله نظامی به سوریه در کنگره، بسیاری نویسندگان و کشیشان اعتقاد دارند جریانات سوریه با بازگشت مسیح در آخرالزمان -که در کتاب مکاشفات یوحنا ذکر شده- مرتبط است.

روزنبرگ به مردم آمریکا، توصیه ای ویژه برای انتخاب رییس جمهور آتی ایالات متحده نیز دارد: «رییس جمهوری را انتخاب کنید که خطر «مهدی باوری» مسلمانان را درک کند».

رگه های غلبه متفکران دین‏‌پژوه و مستشرقین غربی در تصمیمات سیاسی را می‏توان در نمونه بارز آن یعنی خروج آمریکا از معاهده بین‏المللی برجام، نیز جستجو کرد که تحت تأثیر تفسیر آخرالزمانی از کتاب مقدس بر خروج رئیس جمهور آمریکا، ترامپ از برجام تاکید شده است. اخیرا در گزارش "کورتز" به قلم "هدر تیمونز"، تاثیر مطالعات کنگره در تشویق ترامپ به خروج از توافق و معاهده بین المللی برجام، تصریح شده است و بیان میکند سیاست خارجی ترامپ بسیار شبیه به برنامه مسیحیان صهیونیست برای استقبال از آخرالزمان است.

این گزارش در ابتدا تاثیر مبانی دین‏‌گرایانه در آمریکا را شرح داده و چنین می‌‏نویسد:

ایدۀ "آغاز آخرالزمان" توسط بسیاری از مسیحیان، دانشمندانِ کتاب مقدس و الهیات رد شده است، اما این ایده از سال 1800 میلادی، بخشی از تاریخ آمریکا بوده است و توسط گروه های بسیاری منتشر و پیگیری شده است. هرچند اعتقاد به عروج، هزاره گرایی یا رستاخیزشناسی دارای تنوع چندگانه هستند اما هستۀ اصلی دیدگاه آنها این است که تاریخ در راستای صلح پیش نمی رود و جهان ناگزیر از وقوع "جنگ آخرالزمانی" است که منجربه بازگشت مسیح خواهد شد و مسیحیان حقیقی عروج می کنند و بقیۀ ساکنان زمین، مجازات و کشته می شوند. معتقدان به عروج هرچند در مورد ترتیب رویدادها اتفاق نظر ندارند، اما همۀ آنها معتقدند که مسیحیان، نجات یافته واقعی خواهند بود.

سپس به تاثیر این نگرش در دیپلماسی خارجی آمریکا اشاره می‏کند و در ادامه می‌‏نویسد:

سیاست خارجی ترامپ بسیار شبیه برنامۀ عروج مسیحیان برای آغاز آخرالزمان است. مسیحیان اونجلیک معتقدند که ترامپ برنامۀ خدا را اجرا می کند. ترامپ در محافل اونجلیک‌ها با کورش کبیر مقایسه شده است؛ پادشاهی ایرانی که سبب شد یهودیان به بیت المقدس باز گردند. بنیامین نتانیاهو نیز به این مقایسه اشاره کرده است. دلیل اینکه اونجلیک های مسیحی دونالد ترامپ را دوست دارند این نیست که او را مقدس می دانند، بلکه به این دلیل است که او را وسیله و ابزار خداوند می دانند. تا پیش از ریاست جمهوری دونالد ترامپ، انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس انجام نشده بود. اما صدایی که دونالد ترامپ شنید صدای مسیحیان اونجلیک بود که به عروج مسیح (Rapture) معتقدند. زیرا برای مسیحیان معتقد به عروج، بازگشت بیت المقدس به مردمان یهود، کلید ظهور دوبارۀ مسیح است.

و آنگاه تاثیر «مطالعات مرکز پژوهش های مجلس کنگره آمریکا» و تاثیر باورهای آخرالزمانی در خروج آمریکا از برجام را چنین توصیف می کند:

در کاخ سفید یک گروه مطالعاتی هفتگی برای خواندن کتاب مقدس گردهم می آیند و گفته می‌شود در آن درباره آخرالزمان و فلسفۀ مذهب اونجلیک  تاریخی بحث می‌کنند و در روزی که ترامپ از برجام (توافق و معادهده بین‏‌المللی آمریکا و غرب با ایران) خارج شد، کاخ کنگره آخرین مطالعاتش را منتشر کرد و با عنوان «کتاب مقدس در زمان جنگ، توجیه کننده است» رفتن به سوی صلح طلبی را رد کرد.

سیاست خاورمیانه ای آمریکا و معمای «مثلث شوم صهیونیست مسیحی ها» در کنار ترامپ

بعد از بیان مقدمه فوق، سوالی که ذهن بسیاری از ناظران و تحلیل گران سیاسی را به خود مشغول کرده، این است: چرا دونالد ترامپ که با وعده خروج نظامیان آمریکایی از مسایل غرب آسیا و اولویت دادن به مسایل اقتصادی رای گرفت و به کاخ سفید رفت؟ اما اکنون با حمایت از پایتختی قدس برای رژیم اسرائیل و الحاق جولان و طراحی نقشه معامله قرن، بر فتنه آفرینی و شرارت در غرب آسیا متمرکز شده و دشمنی با ایران و محور مقاومت شیعی در اولویت قرارگرفته است؟

البته درباره چرایی رویکرد دولت های آمریکا در حمایت از اسرائیل، دلایل مختلفی ذکر می شود[9]، اما شاید آن چه که جای بررسی جدی در شکل دهی به سیاست های کاخ سفید به ویژه در حوزه سیاست خارجی در دوره ترامپ دارد، بررسی مثلث شومی است که حول ترامپ شکل گرفته و منبع اصلی نفرت پراکنی و دشمنی کور با «ایران» و محور مقاومت است. این مثلث که شکل گرفته از مایک پنس (معاون ترامپ)، مایک پمپئو (وزیر خارجه آمریکا) و جرد کوشنر (داماد ترامپ و مشاور ارشد در سیاست خارجی و طراح معامله قرن) است، نقش اساسی را در آمیختن سیاست های کاخ سفید با نگاه ایدئولوژیک افراطی صهیونیستی دارند.

پمپئو، وزیرخارجه آمریکا در قامت کشیش متعصب مسیحی

پمپئو در ماه مارس ۲۰۱۹، زمانی که در بیت المقدس (اورشلیم) حضور داشت، در مصاحبه با خبرنگاران «شبکه خبری مسیحی» پرده از اعتقادات متعصبانه مسیحی-صهیونیستی خود برمیدارد. وقتی خبرنگار از او پرسید که «آیا ممکن است که صعود ترامپ در این زمان، با این هدف باشد که مانند «ملکه استر»، به اسراییل برای نجات از دشمنی ایران کمک کند؟» و پمپئو جواب داد:«دست خدا در صعود ترامپ» را می بیند و چنین بیان کرد: «دونالد ترامپ را خدا فرستاده است تا اسرائیل را از شر ایران نجات دهد».

مایک پمپئو: دونالد ترامپ را خدا فرستاده است تا اسرائیل را از شر ایران نجات دهد

روزنامه نیویورک تایمز نیز در مقاله ای درباره پمپئو نوشت:«در دهه های اخیر، هیچ وزیرخارجه ای در آمریکا نبوده که به مانند مایک پمپئو این اندازه آشکار و مشتاق، همزمان از سیاست خارجی و باورهای مذهبی مسیحی بگوید. این مساله، به طور فزاینده ای به این بحث دامن زده که سیاست خارجی ایالات متحده آمریکا تا چه اندازه با مسیحیت اوانجلیستی گره خورده است»

وبسایت آمریکایی «واشنگتن مانثلی» نیز در گزارشی مفصلی به تاریخ ۷ ژانویه ۲۰۲۰ منتشر کرد که در آن به آمیختگی شدید سیاست خارجی آمریکا با ایدئولوژی مسیحیت صهیونیستی در دوران ترامپ اشاره کرده است.

پمپئو وزیر خارجه آمریکا و بازدید از اسرائیل

سال ها قبل نیز پمپئو در ۲۸ ژوئن ۲۰۱۵، در جریان «گردهمایی خدا و کشور» در کلیسای ویچیتا در کانزاس گفت:«ما به نبردها ادامه خواهیم داد، این یک مبارزه بی پایان است ... تا روز رستاخیز». نویسنده روزنامه گاردین در مقاله ای با عنوان «آورده برای مسیح: سلطه اوانجلیستی بر دولت ترامپ» میزان و عمق نفوذ مسیحیت صهیونیستی را در دولت ترامپ تشریح کرد.

مقاله نویس این نشریه با یادآوری سخنرانی عجیب سال ۲۰۱۵ پمپئو در کلیسای ویچیتای کانزاس و به کار بردن واژه «رستاخیز»، این واژه را برای مستمعان مسیحی-صهیونیست او بسیار معنادار و هیجان آور توصیف کرد و چنین می نویسد: «برای مستمعین پمپئو، «رستاخیز» یادآور دیدگاه آخرالزمانی آنان به آینده بود، نبرد نهایی بین خیر و شر، و رجعت دوباره مسیح، هنگامی که مومنان مسیحی به بهشت صعود می کنند و باقی مردم به جهنم خواهند رفت. برای بسیاری از مسیحیان اوانجلیست آمریکا، یکی از پیش شرط های اساسی آن لحظه موعود (رستاخیز)، جمع شدن یهودیان در اسراییل بزرگ تشکیل ارض موعود از بین النهرین تا رود اردن است. این عقیده ای است که به عنوان «رستگاری پیش هزاره ای» یا مسیحیت صهیونیستی شناخته می شود و این تبعات بسیار واقعی و بالقوه ای برای سیاست خارجی ایالات متحده آمریکا دارد».

مایک پنس، نماینده سازمان CUFI در هیئت دولت آمریکا

اما پمپئو تنها نماینده قدرتمند و پرنفوذ مسیحیت صهیونیستی در دولت ترامپ نیست. یار و شریک او در پیش‌برد برنامه های به شدت ایدئولوژیک در سیاست خارجی (به ویژه در غرب آسیا)، کسی جز «مایک پنس»، معاون ریاست جمهوری آمریکا نیست.

مایک پنس معاون اول رئیس جمهور آمریکا، از مسیحیان انجیلی به شمار می‌رود و اعتقاد دارد ترامپ باعت تقویت مذهب و ایمان در آمریکا شده است. وی از شخصیت هایی است که معتقد است: حمایت از اسرائیل برپایه بخش‌هایی از کتاب مقدس است و خداوند اسرائیل (سرزمین فلسطین) را به مردم یهود اختصاص داده است.

در سال ۲۰۱۷، تنها چندماه بعد از آغاز به کار ترامپ در کاخ سفید، مایک پنس در گردهمایی سالانه  سازمان CUFI (سازمان مسیحیان متحد برای اسرائیل) در واشینگتن، به حاضران اطمینان داد:«ترامپ، ایران را در مرکز توجه خود گذاشته است. آمریکا تلاش های ایران برای بی ثبات کردن منطقه و به خطر انداختن امنیت اسراییل را تحمل نخواهد کرد. او در ادامه به مستمعین خود قول داد که در دولت ترامپ اجازه دستیابی ایران به هیچ نوع سلاح هسته ای داده نخواهد شد».

و نیز در پی رویداد ترور و شهادت سردار سلیمانی، «سارا پازنر» در وبسایت نشریه نیوریپابلیک در مقاله ای با عنوان «اوانجلیست هایی که برای جنگ با ایران دعا می کنند» نوشت:«طبق گزارش‌ها، پمپئو و پنس دو مقام ارشدی بودند که ترامپ را به سوی کشتن (شهادت) قاسم سلیمانی سوق دادند. این دو، از اوانجلیست های متعصب و از متحدان اصلی «CUFI» (سازمان مسیحیان متحد برای اسرائیل) هستند. سازمان CUFI به خاطر حمایت بی قید و شرط از اسراییل شناخته می‌شود- که شامل حق حاکمیت رژیم صهیونیستی برای ساخت و ساز هر چه بیشتر در کرانه باختری و همچین تلاش مداوم برای از بین بردن هرگونه احتمال شکل گیری دولت مستقل فلسطین می‌شود. این سازمان از بدو تاسیس در تبلیغات خود، ایران را خطر حیاتی برای اسراییل ترسیم کرده است».

سخنرانی مایک پنس معاون ترامپ در سازمان CUFI

لازم به ذکر است، موسس و مدیر سازمان CUFI «مسیحیان متحد برای اسراییل» نیز خود یک مبلغ اوانجلیست معروف به نام «جان هَجی» (John Hagee) است. نکته شگفت اینکه، جان هجی در تبلیغات ضدایرانی خود، همواره به «ملکه استر» ارجاع میدهد، همسر یهودی خشایارشاه که با همدستی عمویش مُردخای، دستور قتل ده ها هزار ایرانی و از جمله هامان، وزیر خشایارشاه در ایران باستان را گرفت. صهیونیست ها این ماجرا را در یکی از مهم ترین اعیاد خود، عید «پوریم» Purim جشن می گیرند. جان هجی نیز همواره جشن پوریم را که در واقع عید نسل کشی ایرانیان باستان است، مفصل و با زرق و برق بسیار با پیروان و هواداران خود جشن میگیرد.

جان هجی و مایک پنس در گردهمایی سالیانه CUFI

اما نکته بسیار مهم درباره «جان هجی»، به عنوان کسی که تاثیر فکری عمیقی روی پمپئو و مایک پنس و هیات حاکمه آمریکا دارد، این است که وی در کتابی خود، سناریویی را ترسیم کرده است که در آن، نیروهای نظامی آمریکا و رژیم صهیونیستی به ایران حمله نظامی می کنند. به نوشته ی او، این حمله، آتشی را در منطقه غرب آسیا به راه می اندازد که جهان را به سوی جنگ آرماگدون بین خیر و شر، سوق خواهد داد.

دیدار جان هجی مبلغ انجیلی دفاع از اسرائیل با ترامپ در کاخ سفید

جان هجی، در اقناع ترامپ به تصمیم انتقال پایتخت آمریکا از تل آویو به اورشلیم نیز نقش اساسی ایفا کرده داشت. هجی در وبسایت خود مینویسد: «در مراسم شامی که در کاخ سفید برقرار بود، به رییس جمهور گفت که اورشلیم جایی است که مسیح از آن جا باز می گردد و تخت سلطنت خود را بر کوه معبد قرار خواهد داد و به مدت هزار سال در آرامش کامل حکمرانی خواهد کرد» لازم به ذکر است دولت آقای ترامپ در صد سال گذشته، اولین دولتی است که اعضای کابینه وی، گروه انجیل خوانی (با رویکرد عهد عتیق و تفاسیر موردعلاقه یهودیان) در کابینه تشکیل داده  است.

طرفداران جنگ با ایران در کاخ سفید

جرد کوشنر، داماد یهودی ترامپ و مجری معامله قرن

اما تیم صهیونیست های متعصب حاکم بر کاخ سفید، یک ضلع سومی نیز دارد که تاثیر فکری او بر ترامپ، اگر بیشتر از پمپئو و پنس نباشد، کم تر هم نیست: جرد کوشنر Jared Kushner داماد یهودی ترامپ.

جرد کوشنر، از خاندان یهودی معروف «کوشنر» (که برنارد کوشنر، موسس سازمان «پزشکان بدون مرز» و وزیر خارجه اسبق فرانسه هم از همین خاندان است)، داماد ترامپ و همسر ایوانیکا ترامپ و فرد کلیدی کاخ سفید در سیاست های ایالات متحده در غرب آسیاست. جرد کوشنر که عضو یک فرقه صهیونیستی و کابالیستی به نام «خاباد» (Chabad)، مجری اصلی انتقال پایتخت آمریکا به قدس و معامله قرن است.

https://cdn.mashreghnews.ir/d/2020/04/01/4/2756216.jpg

کوشنر داماد ترامپ مقابل دیوار ندبه در بیت المقدس (اروشلیم) در فلسطین

گزارشاتی نیز از اعتقادات شدید یهودی جرد کوشنر داماد ترامپ و همسرش ایوانکا منتشر شده است.

https://cdn.mashreghnews.ir/d/2020/04/01/4/2756211.jpg

جشن دختر ترامپ با کوشنر در کنیسه یهودیان

مقاله نویس نشریه نیویورکر در مقاله خود (۲۲ آگوست ۲۰۱۶)، می نویسد: پدر و مادر جرد، چارلز و سریل کوشنر، فرزندان خود را در یک محیط متعصب یهودی بزرگ کردند که در آن آداب غذای «کوشر» Kashrut (غذای حلال در آیین یهودی) و روز «شبات» Shabbat (شنبه ها که روز مقدس یهودیان است) به شدت رعایت می شد؛ دختر ترامپ نیز رسما تغییر دین دادو بدین سان موافقت خانواده کوشنر با این ازدواج میسّر شد.

اکنون ایوانیکا ترامپ، به سنت قدیمی یهودیان، عید پوریم (به شکرانه نسل کشی ایرانیان باستان) را جشن میگیرد و روش ساخت «شیرینی گوش هامان» (وزیر دربار ایرانیان باستان) را به فرزندان خود می‌آموزد.

ایوانیکا ترامپ و تعلیم شیرینی «گوش هامان» به فرزندان

هولوکاست و نسل کشی ایرانیان باستان در عید پوریم یهود

لازم به ذکر است عید «پوریم» بنابر اعتقادات یهود، جشن نجات یهودیان از دست دشمنان خویش در دوران ایران باستان است. استر، دختر زیبای یهودی که با نفوذ در دربار، به همسری خشایار پادشاه ایران درآمد و موجب قتل هامان وزیر دربار گردید و با نقشه عموی خویش مردخای رهبر یهودیان، در واقع «هولوکاست ایرانیان» توسط قوم یهود در دوران باستان به دلیل «جریان نفوذ» رقم میخورد.

نتانیاهو هنگام هدیه «کتاب استر» (Esther) به رئیس جمهور سابق آمریکا، بخش های از این کتاب را یادآوری میکند و میگوید:«ایرانی ها، همانطور که آن زمان می‌خواستند ما را نابود کنند، اکنون نیز درصدد نابودی اسرائیل هستند».

هرچند در اصالت تاریخی «کتاب استر» موجود در تورات خدشه شده است و آن را افسانه قلمداد میکنندو برخی نیز آن را واقعی و نتیجه قیام ایرانیان علیه فساد یهودیان مخفی و نفوذی در دربار سلطنتی ایران باستان و پوریم را «کشتار نژاد آریایی» توسط قوم یهود می‌دانند اما واقعیت هرگونه که باشد، قرن ها است که یهودیان از جشن پوریم درصدد بهره برداری سیاسی و مذهبی هستند البته هرچند سعی می‌شود با واقعی جلوه دادن جشن پوریم و انکار نسل کشی «ایرانیان باستان» توسط یهود، از آن به عنوان پیوند برای دوستی بین ایرانیان و یهود سوء استفاده شوداما خود عهد قدیم (کتاب عتیق) راویت دیگری دارد. زیرا به تصریح تورات فعلی، استر هویت یهودی خویش را در نزد پادشاه ایران مخفی ساختو نیز به تصریح کتاب استر در تورات با این نقشه موجبات حداقل قتل بیش از 75 هزار ایرانی را فراهم ساخت حال اگر هامان وزیر دربار، دشمنی یهود را در دل داشته است، پس چرا 75 هزار ایرانی دیگر بیگناه نیز به قتل رسیدند؟

مهمتر اینکه واقعه کتاب استر مورد استناد مقامات ارشد رژیم اسرائیل همچون نتانیاهوو پمپئو وزیر خارجه آمریکا قرار گرفته است. ضمن اینکه با استناد به این واقعه، ایرانیان امروز را نیز تهدید به جنگ، نابودی و کشتاری مشابه در ایرانیان باستان می‌کنند.

توئیت نتانیاهو و تهدید ایران به جنگ با یادآوری قتل هامان وزیر ایرانیان باستان توسط یهود

ضمن اینکه قرن ها طبق حوادث کتاب استر، جشن پوریم در سراسر جهان توسط یهودیان برگزار می‌شودو حتی مطابق فتوای برخی از خاخام های اسرائیلی «فاحشه گری حلال» در دین یهود صهیونیسم به منظور نفوذ و جاسوسی، مجاز اعلام شده است، همانگونه که طبق نوشته تورات فعلی، «استر» دختر زیبای یهودی در دربار ایران نفوذ کرد (البته سعی شده است در ایران معاصر، بین یهودیان معتقد به آئین حضرت موسی با یهود صهیونیسم، تفاوت قائل شد)

ضیافت شام استر دختر یهودی، وی خواستار مجازات هامان بدلیل دشمنی با یهودیان شد (نقاش: ژان ویکتور، قرن 17)

حلقه نفوذ یهود در «ایران باستان» تنها نمونه ای از تلاش یهودیان بر روند تاثیرگذاری کلان بوده است؛ اکنون نیز جریان نفوذ یهود با حضور در تصمیم گیری های کلان سیاست خارجی در کشورهای مختلف، پیشبرد اهداف «شبکه جهانی صهیونیسم» را در دستور کار قرار داده است؛ لازم به ذکر است شمول واژه «صهیونیست» دایره ‌ای گسترده‌ تر از «رژیم اسرائیل در فلسطین اشغالی» را دربرمی‌گیرد.

رهبر معظم انقلاب نیز چندین نوبت به تبیین این مفهوم پرداخته‌اند و «شبکه جهانی صهیونیزم» را فراتر از «رژیم اشغالگر قدس» معرفی کرده‌اند از جمله ایشان در بیانات 28 بهمن سال 94 فرمودند:

«دشمنان ما دشمنان بی‌پروایی هستند؛ در رأس آنها شبکه‌ خطرناک و دور از انسانیّت صهیونیستی است که بر دولتها و بر قدرتهای غربی تسلّط دارند؛ بخصوص بر آمریکایی‌ها. شبکه‌ صهیونیستی ــ نه رژیم صهیونیستی؛ خود رژیم صهیونیستی یک گوشه‌ای از مجموعه‌ استکبار است ــ که تجّارند، پول‌دارهای درجه‌ یک دنیایند، تبلیغات دنیا دست اینهاست، بانکهای دنیا دست اینهاست، متأسّفانه بر بسیاری از کشورها مسلّطند، بر دولت آمریکا مسلّطند، بر سیاست آمریکا مسلّطند، بر سیاست بسیاری از کشورهای اروپایی مسلّطند و برطبقِ میل آنها عمل می‌کنند»

نمونه بارز آن حضور داماد یهودی و دختر یهودی شده ترامپ در هیئت حاکمه کاخ سفید است که نقش منفی در سیاست خارجی دولت آمریکا در مواجهه با «ایران امروز» دارند. لازم به ذکر است بنابر گزارشاتی، جرد کوشنر یهودی، اولین بار ایده کاندیداتوری ترامپ برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را با رابرت مرداک (روپرت مردوخ) -سرمایه دار صهیونیست و صاحب امپراتوری رسانه ای مرداک- مطرح کرده است.

روپرت مردوخ سرمایه دار صهیونیست و صاحب امپراتوری رسانه ای و داماد ترامپ

از سال ۲۰۱۷ که ترامپ، داماد خویش «جرد کوشنر» را به عنوان مسوول پرونده موسوم به «صلح خاورمیانه و معامله قرن» و سازش اعراب و اسراییل منصوب کرد، بسیاری از کارشناسان به این نتیجه رسیدند که کلید سیاست خارجی ترامپ در خاورمیانه، در دستان این یهودی صهیونیست قرار گرفته است.

اسنادی نیز وجود دارد که اساس پایبندی شدید جرد کوشنر به تعلیمات صهیونیستی را نشان میدهد و تصاویری از حضور وی در جلسات هفتگی کنیسه فرقه حسیدی کابالیستی خاباد در واشنگتن منتشر شده است.

https://cdn.mashreghnews.ir/d/2020/04/01/4/2756210.jpg

حضور جرد کوشنر در کنیسه فرقه حسیدی کابالیستی «خاباد» در واشنگتن

https://cdn.mashreghnews.ir/d/2020/04/01/4/2756217.jpg

کوشنر در جلسه نیایش هفتگی کنیسه «خاباد» در واشنگتن

جرد کوشنر و همسر نویهودیش ایوانکا ترامپ، عضو کنیسه مشهوری در واشینگتن هستند که متعلق به نحله یهودیان ارتدوکس حسیدی است و به کنیسه «SHUL» شهرت دارد. حسیدی ها فرقه ای از یهودیان صهیونیست هستند که اساس اعتقادات آن تصوف «کابالایی» است. بسیاری از سیاستمداران صهیونیست آمریکایی و وزرای اسراییلی که به آمریکا رفت و آمد دارند، در آن حاضر می شوند.

نکته مهم دیگر درباره فرقه های کابالیستی که «جرد کوشنر» داماد ترامپ به آن تعلق دارد، این است که به شدت «موعودگرا» و «آخرالزمانی» هستند و به مفاهیمی چون «دجال»، «آرماگدون»، «بازسازی معبد سوم سلیمان»، حکومت هزاره در آخرالزمان باورمند هستند.

اما باید به این نکته توجه داشت که تفسیر کابالیست های یهودی از بازگشت مسیح و دجال و آخرالزمان، باوری کاملا متفاوت از مسیحیت است، چرا که یهودیان هیچ گاه حضرت مسیح را نپذیرفتند. در واقع، در آیین کابالا یهود، حضرت عیسی هیچ تقدسی ندارد و آن ها به دنبال پروژه اصلی خود، یعنی حاکمیت هزاره یهودی و تحقق آرمان های صهیونیزم در «ارض موعود»  به مرکزیت سرزمین فلسطین هستند.

جرد کوشنر داماد ترامپ، حلقه وصل بین مسیحیت و یهود در آمریکا

البته، همین حلقه ها همچون حلقه یهودی اطراف ترامپ با نفوذ توانستند القائات منحرف و شیطانی خود را در زمینه برگزیده بودن یهود و ماموریت تاریخی یهود وارد دین مسیحیت کنند و نحله ای به نام «مسیحیت صهیونیست» را شکل دهند که به مدد ابزارهای تبلیغاتی و مالی یهودیان، روز به روز اقبال بیشتری در میان مسیحیان پیدا می کند. این درحالی است که مسیحیان واقعی بویژه کاتولیک ها، یهودیان را قاتلین حضرت عیسی (ع) می دانند.

اخیرا نیز «دیوان دادگستری اروپا» که بخش اعظم دنیای مسیحیت (بویژه حضور کاتولیک های متعصب به آئین حضرت مسیح) در این قاره زندگی میکنند، در حکمی شجاعانه، عبارت "ساخت سرزمین های اشغالی" را جایگزین عبارت "ساخت اسرائیل" نمود.

لازم به ذکر است از زمان تشکیل رژیم صهیونیستی در ۱۹۴۸، بخش غربی بیت المقدس در اختیار این رژیم قرار گرفت در حالی  که بخش شرقی بیت المقدس که شامل اکثر اماکن مذهبی مقدس برای یهودیان، مسیحیان و مسسلمانان است، تحت مدیریت اردن قرار گرفت و همچنان تولیت این اماکن تحت نظر عبدالله دوم پادشاه اردن است. اما در جنگ شش روزه اعراب و اسرائیل در سال ۱۹۶۷ توسط صهیونیست ها، بخش شرقی بیت المقدس همراه با اراضی کرانه باختری رود اردن غصب شد. اما جامعه جهانی، سازمان ملل متحد و دیوان داگستری اروپا این بخش را همچنان مصداق تعریف اراضی اشغالی می‌دانند و دخل و تصرف اسرائیل از جمله ایجاد شهرک های یهودی نشین در این بخش از شهر از لحاظ حقوق بین الملل غیرقانونی اعلام شده است.

شهرک سازی غیر قانونی یهودیان در فلسطین

و البته ناگفته نماند انتقال سفارت آمریکا از تل آویو و اعلام به رسمیت شناختن بیت المقدس (اورشلیم) به عنوان پایتخت اسراییل از سوی ترامپ، نقض قطعنامه ۲۳۳۴ سازمان ملل و دفاع از اشغالگری نامشروع و حمایت از شهرک سازی اسراییلی ها و در واقع تایید «اسراییل بزرگ تر و رویای ارض موعود یهود» است اما متاسفانه این طرح جزء لاینفک سیاست خارجی آمریکا برای «بالکانیزه» کردن و تجزیه خاورمیانه است.

نقشه رویای موهوم «ارض موعود» یهود و اسرائیل بزرگ از نیل تا فرات

و در این میان، عراق کانون بالکانیزاسیون خاورمیانه محسوب می‌شودکه دومینوی تجزیه دیگر کشورها در مثلث «مکه، کوفه و قدس» را به دنبال خواهد داشت و بدین سان راه برای تحقق اندیشه های «صهیونیست مسیحی» هموارتر خواهد شد.

نقشه آمریکا و اسرائیل برای تجزیه کشورهای خاورمیانه

جمع بندی

بنابراین طبیعی است که این اتحاد «یهودی-اوانجلیست» با نفوذ در هیئت حاکمه آمریکا، برای تجزیه خاورمیانه و اجرای نقشه بالکانیزه کردن کشورهای اطراف رژیم اسرائیل و سرانجام برپایی حکومت هزارساله «ماشیح» (مسیح بن داوود) در جهان، دشمن اصلی را ایران شیعی و محور مقاومت شیعی می داند. از این رو، ضدیت و نفرت آنان از ایران، علاوه بر دلیل سیاسی، ریشه  اعتقادی و ایدئولوژیک نیز دارد و همانطور که بیان گردید مبانی این دشمنی به دوران قبل از اسلام و داستان ملکه استر و مردخای و قتل هامان وزیر دربار و کشتار ایرانیان باستان در عید پوریم برمیگردد.

در هر صورت، آن چه که بسیاری از تحلیل گران و کارشناسان سیاسی در خود ایالات متحده بر آن تاکید دارند، این است که ترامپ عملا تحت سلطه  یهودیان صهیونیست  و مسیحیت انجیلی است. وی خود را بدهکار حمایت های مالی، سیاسی و تبلیغاتی صهیونیست های افراطی در آمریکا میداند و نمی تواند مسیر دیگری را در سیاست خارجی خود انتخاب کند و ترامپ برای ابقای در قدرت، راه دیگری جز تن دادن به خواسته های محافل ایدئولوژیک صهیونیست در ایالات متحده ندارد.

ترامپ در کنار دیوار ندبه مورد ادعای اسرائیلی ها

حال در فضای دستگاه دیپلماسی کشور و در راس آن وزیر محترم خارجه محمد جواد ظریف، مفهومی به نام «تیم بی» تعریف شده است که از نظر آن ها مثلث اصلی دشمنی با ایران است. این مثلث «بولتون، بن سلمان و بنیامین نتانیاهو» را شامل می شود که اول نام یا نام خانوادگی آنان با حرف «بی» شروع می شود. جدای از اینکه جان بولتون از گردونه خارج شده و دیگر مشاور امنیت ملی کاخ سفید نیست، در این ارزیابی از «مثلث واقعی» دشمنی با ایران «پنس، پمپو، کوشنر» که ماهیت به شدت ایدئولوژیک دارد، کمتر صحبت میشود. و اینگونه تحلیل در دستگاه دیپلماسی، واقعا جای تامل دارد و ارزیابی های ناقص، احتمال خروجی های گمراه کننده را نیز در پی دارد.

بنابراین تیم بی B مورد ادعای آقای ظریف هرچند بی ارتباط نیست اما در رتبه دوم قرار دارد و در واقع تیم اصلی: مثلث پمپئو (وزیر خارجه آمریکا)، مایک پنس (معاون ترامپ) و کوشنر (داماد یهودی ترامپ) است که اولین قدم در راستای معامله قرن و انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس (اورشلیم) توسط این مثلث انجام شد و در ادامه در صدد ایجاد جنگ آرماگدون، تخریب مسجد الاقصی و رونمایی از معبد سوم سلیمان و بالکانیسم خاورمیانه هستند.

نقش کشورهای غربی در فتنه شام قبل از ظهور

در بخش «تحلیل سیاسی» نقش باورهای مذهبی و آخرالزمانی مسئولین کاخ سفید در تصمیم گیری کلان سیاست خارجی آمریکا بیان گردید بویژه به نگاه ایدئولوژیک دولتمردان آمریکایی و تاثیر نفوذ لابی صهیونیست مسیحی در استراتژی ها و سیاست های خارجی ایالات متحده در غرب آسیا اشاره گردید.

حال از نگاه «تحلیل حدیثی» به این پرسش مهم، پاسخ داده خواهد شد:سرانجام حمایت بی چون و چرا آمریکا و برخی کشورهای غربی تحت سلطه و نفوذ «شبکه جهانی صهیونیسم» از رژیم اسرائیل به کدامین مسیر، منتهی خواهد شد؟ و در صورت وقوع جنگ محور مقاومت شیعی با اسرائیل، واکنش آمریکا چگونه خواهد بود؟ آیا شواهدی از حضور نظامی غربی ها در دفاع از یهود صهیونیست ساکن فلسطین اشغالی در احادیث، گزارش شده است؟

آیا قبل از ظهور، نظامیان غربی با حمله گسترده نظامی و جنگ وسیع با حکومت دمشق در تحولات فتنه شام، حضور خواهند داشت؟ پاسخ به این پرسش مهم، اذهان عمومی و بسیاری از تحلیگران سیاسی را سالها به خود مشغول ساخته و در صدد جواب به آن برآمدند: آیا غربی ها وارد جنگ مستقیم و گسترده با حکومت سوریه به هدف سقوط حاکمیت دمشق قبل از ظهور خواهند شد یا خیر؟

از نگاه تحلیل حدیثی، پاسخ به این سوال منفی است کما اینکه در مقاله ای در سال 95 و در بحبوبه هیاهوی رسانه ای مبنی بر حمله قریب الوقوع کشورهای غربی به منظور سقوط حکومت سوریه، به این موضوع اشاره شد لکن شواهدی وجود دارد که غربی ها در ماه های پایانی فتنه شام به منظور دفاع از رژیم اسرائیل که وارد جنگ با محور مقاومت شیعی شده و در نهایت ضعف و فروپاشی قرار گرفته است- وارد تحولات خاورمیانه خواهند شد.

تحلیل حدیثی زمان جنگ شیعه با اسرائیل قبل از ظهور؟

1. در شطرنج پیچیده فتنه «طولانی» شام که قدرت های منطقه ای و بین المللی اعم از عرب و عجم ترک ها یهودو رومی‏ها نیز در آن دخیل هستند که حاکی از تضاد منافع و تنازع بلوک شرق و غرب در حوادث فتنه طولانی شام دارد.

2. در اشاراتی پایان «فتنه شام»، طبق آیات ابتدایی سوره روم در «بضع سنین» بعد از 10 سال خواهد بود و سپس حدود 2 سال نیز «فتنه سفیانی» در سوریه به طول خواهد انجامیدو تحولات میدانی فتنه شام به گونه ای رقم خواهد خورد که نظامیان غربی فقط در ماه های پایانی و منتهی به خروج سفیانی، وارد فلسطین -در دفاع از یهودیان اسرائیل- خواهند شد: سَیُقْبِلُ مَارِقَةُ الرُّومِ حَتَّی یَنْزِلُوا الرَّمْلَة (نعمانی، الغیبۀ، ص 280)

3. بنابراین «مارقۀ الروم»، آخرین نشانه فتنه شام قبل از ظهور و آخرین علامت قبل از خروج سفیانی به منزله ورود بخشی از غربی ها (آمریکا) برای اثرگذاری در صحنه تحولات فتنه شام با حضور نظامی در منطقه رمله (نزدیک بیت المقدس) در فلسطین است. لازم به ذکر است، «منطقه رمله» از اسامی قدیمی برای مناطقی در نزدیکی بیت المقدس است (الرملۀ: هی کورة من فلسطین بینها و بین البیت المقدس ثمانیة عشر یوما؛ الرَّملة: مدینة تقع وسط فلسطین إلی الجنوب الشرقی من تل أبیب).

4. و حضور نظامیان غربی در منطقه شام، بیانگر این است که موجودیت اسرائیل به خطر افتاده و یهودیان صهیونیست در جنگ با محور مقاومت شیعی آنچنان تضعیف شده اند که دست به دامان همپیمانان نظامی خویش (آمریکا و ...) خواهند شد.

5. البته غربی ها قبل از آن، دچار «هرج الروم» نیز شده اند و گرفتار هرج و مرج. اما با این توصیف، بخشی از غربی ها (مارقۀ الروم، آمریکا) در دفاع از اسرائیل وارد تحولات میدانی جنگ در ماه های پایانی فتنه شام خواهد شد و با حضور نظامی در فلسطین، سعی در توازن قوا خواهند داشت.

6. طبق احادیث ذیل آیات ابتدایی سوره اسراء، جنگ شیعه با یهود اسرائیل قبل از ظهور خواهد بود و در روایات، هویت مجازات کنندگان یهود، با سه مرتبه قسم جلاله امام معصوم، «ایرانیان شیعی» معرفی شده اند.[70]

7. از طرفی در توصیف «انقلاب قوم مشرق» در الغیبه نعمانی، بعد از دو مرحله تلاش برای مطالبه حق توسط ایرانیان در مصاف با دشمن، که راه به جایی نخواهد برد (یَطْلُبُونَ الْحَقَّ فَلَا یُعْطَوْنَهُ ثُمَّ یَطْلُبُونَهُ فَلَا یُعْطَوْنَهُ)[71] آنگاه ایرانیان بعد از مایوس شدن از اخذ حق خویش، وارد فاز نظامی شده (وَضَعُوا سُیُوفَهُمْ عَلَی عَوَاتِقِهِمْ)[72] و هرچند تقابل و درگیری با دشمن و حمله به منافع یکدیگر وجود خواهد داشت.[73]

8. لکن زمان جنگ اصلی و گسترده شیعه با اسرائیل، بعد «هرج الروم» و قبل «مارقۀ الروم» خواهد بود[74] و البته پیروز این جنگ طبق «تاویل» آیات ابتدایی سوره روم، محور مقاومت شیعی (ایران، حزب الله لبنان و ...) خواهد بودو این پیروزی بر دشمن در هنگامه ظهور، موجب فرح و شادی مومنین خواهد شد: یَوْمَئِذٍ یَفْرَحُ الْمُؤْمِنُونَ بِنَصْرِ اللَّهِ (سوره روم، آیه 5) عِنْدَ قِیَامِ الْقَائِم.

 به عنوان مثال، اگر فتنه شام قبل از ظهور حدود 10 سال به طول بیانجامد، فقط در ماه های پایانی سال دهم از فتنه شام، شاهد حضور گسترده نظامیان غربی (مارقۀ الروم) در فلسطین برای دفاع از یهود صهیونیست خواهیم بود که رژیم اسرائیل دچار ضعف، انحطاط و فروپاشی ناشی از جنگ با محور مقاومت شیعی شده اند.

بشارت آیت الله خامنه ای به نقل از سید حسن نصرالله بر نابودی اسرائیل

نابودی اسرائیل و مجازات یهودیان فاسد در فلسطین، محل گفتگوی صاحبنظران علم آینده پژوهی قرار گرفته است. جناب آقای سید عبدالله حسینی از فعالین مرکز اسلامی ژوهانسبورگ، کتابی با عنوان «سقوط اسرائیل در سال 2022» را را مطابق قواعد و اعجاز عددی قرآن منتشر کردند که با موافقت ها و مخالفت هایی روبرو گردید.

 وی به تشریح خاطره ای از دیدار سید حسن نصرالله با رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره وعده نابودی اسرائیل میپردازد و بیان می‌کند: مدت ها پیش سفری به لبنان داشتم و در این سفر، فرصت ملاقات با سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان برایم فراهم شد. در آن دیدار یکی از مباحثی که مورد بحث قرار گرفت، موضوع زوال اسرائیل بود. و در طول مدتی که در مورد پیش بینی زوال اسرائیل بر اساس محاسبات ریاضی قرآن از جنبه های مختلف به سال 1444 هجری قمری اشاره می کردم ... بعد از اتمام عرایض ام، ایشان فرمود "پیش بینی رهبر معظم انقلاب اسلامی زودتر از اینهاست".

سید حسن نصرالله فرمود: "همان روزهای اولیه حمله اسرائیل پیامی از مرحوم آیت الله بهجت به دستم رسید که در آن فرموده بودند: «نگران نباشید، شما پیروز خواهید شد» و دیگر توضیحی نداده بودند. اما چند روز بعد سردار سلیمانی آمد و پیامی مفصل و کتبی از رهبر معظم انقلاب آورد. رهبر معظم انقلاب در یک صفحه نه تنها بشارت داده بودند ما پیروز می شویم که حتی فرموده بودند ما به یک قدرت نظامی منطقه ای تبدیل خواهیم شد. طولی نکشید که دیدیم محور مقاومت پیروز شد و حزب الله پیروزی خودش را جشن گرفت".

بشارت رهبری به سید حسن نصرالله بعد از جنگ 33 روزه مبنی بر نابودی اسرائیل کمتر از 18 سال:

سید حسن نصرالله ادامه داد و فرمود: "ما بعد از جنگ 33روزه، پروژه نابودی اسرائیل را آغاز و در این رابطه حدود 20 طرح آماده کردیم. مبنای کار ما این بود که اسرائیل 18 سال کشید که از لبنان اخراج شود، بنابراین اخراج اسرائیل از فلسطین اشغالی خیلی بیشتر زمان خواهد برد، لذا طرح هایی را برای زوال اسرائیل در 30 سال آینده آماده کردیم و با این طرح ها به ایران آمدیم. دوباره همان ملاقات های روتین انجام شد و تقریباً همه اتفاق نظر داشتند که پروژه زوال اسرائیل زمان بیشتری نیاز دارد تا اینکه خدمت رهبر معظم انقلاب مشرف شدیم. در این ملاقات من با آب وتاب در مورد این 20 طرح و تصمیمات اتخاذشده صحبت کردم. رهبر معظم انقلاب بعد از عرایض بنده فرمودند: «خب، این طرح ها خیلی خوب است، خیلی خوب است که آمادگی لازم را برای هر کاری داشته باشیم، اما برای زوال اسرائیل 18 سال هم زیاد است» و با قاطعیت فرمودند اسرائیل زودتر از اینها نابود خواهد شد"؛ مولف کتاب «زوال اسرائیل در سال 2022» به نقل از سید حسن نصرالله بیان میکند که ایشان فرمود: "شما بدانید قبل از تاریخی که شما به دست آورده اید از زوال اسرائیل حکایت دارد" (لازم به ذکر است جنگ 33 روزه در سال 2006 میلادی به پایان رسید).

سپس مولف کتاب به نقل خاطره خویش از دیدار با مقام معظم رهبری نیز اشاره میکند: اتفاقاً خود رهبر معظم انقلاب نیز در ملاقاتی که با ایشان داشتم، وقتی کتابم را به ایشان تقدیم کردم ... عرض کردم بر اساس این محاسبات ان شاءالله در سال 1444 هجری قمری مصادف با 2022 میلادی. رهبری فرمودند: «ما امیدواریم زودتر از اینها (فروپاشی اسرائیل) اتفاق بیفتد».

لازم به ذکر است سید حسن نصرالله، رهبر مقاومت منطقه شام نیز اخیرا به صراحت بیان فرمودند: «هرگونه جنگ احتمالی در آینده به منزله پایان اسرائیل و پایان سلطه و حضور آمریکا در منطقه خواهد بود».

تحلیل حدیثی بشارت رهبر انقلاب بر نابودی اسرائیل

محاسبات «حدیثی» نیز همین سخنان را تایید میکند زیرا بیان گردید طبق تاویل آیات ابتدایی سوره روم بعد از «بضع سنین» (بعد از 10 سال) از آغاز فتنه شام در جنگ بین فارس ها و دشمنان، پیروزی ایرانیان شیعی بر روم (غربی ها و یهود) در «ادنی الارض» (نزدیکی فلسطین) رقم خواهد خورد.

از طرفی آخرین علامت قبل از سفیانی، حضور «مارقۀ الروم» (حضور آمریکا در دفاع از یهود اسرائیلی) و لشکرکشی نظامی به فلسطین است و البته قبل از آن، «هرج الروم» رخ خواهد داد.

بنابراین زمان جنگ شیعه با اسرائیل: بعد هرج الروم (جنگ جهانی) و قبل مارقه الروم (حضور مارقۀ الروم آمریکا در دفاع از اسرائیل) خواهد بود و به تصریح و تاویل آیات ابتدایی سوره روم بعد از «بضع سنین»، شیعه پیروز میدان جنگ خواهد شد: یَوْمَئِذٍ یَفْرَحُ الْمُؤْمِنُونَ بِنَصْرِ اللَّهِ عِنْدَ قِیَامِ الْقَائِم.

عبارات فوق را به گونه ای دیگر هم میتوان تقریر نمود:

1. میدانیم که حضور مارقۀ الروم برای دفاع از یهود صهیونیست در فلسطین خواهد بود که وارد جنگ با شیعه شده است

2. و نیز ثابت کردیم که زمان وقوع مارقۀ الروم (زمان جنگ شیعه با اسرائیل): در بضع سنین (بعد از 10 سال) از آغاز فتنه شام است که البته منجر به پیروزی شیعه بر روم خواهد شد: یَوْمَئِذٍ یَفْرَحُ الْمُؤْمِنُونَ بِنَصْرِ اللَّهِ (سوره روم: آیه 4-5) عِنْدَ قِیَامِ الْقَائِم (بحرانی، تفسیر البرهان، ج 4، ص 335.) و بعد از آن، فتنه سفیانی آغاز می شود که کمتر از 2 سال طول خواهد کشید.

3. صرفا برای تقریب به ذهن خوانندگان اگر فرض کنیم آغاز فتنه شام قبل از ظهور از سال 2011-2012 شروع شده باشد + بضع سنین (بعد از 10 سال) بنابراین همانگونه که سید مقاومت (سید حسن نصرالله) فرمودند: هر جنگ آینده، به منزله پایان اسرائیل است و اگر قبل از اتمام سال های 2020-2021، جنگی توسط اسرائیل و آمریکا علیه شیعه صورت گیرد، قطعا پیروز این جنگ، ایران و محور مقاومت شیعی خواهد بود و ساعت شنی نابودی اسرائیل آغاز خواهد شد.

4. همچنین ثابت و یقینی است ترتیب حوادث فتنه شام اینگونه است: خسف دمشق، مارقۀ الشام، هرج الروم، حمله اخوان الترک، مارقۀ الروم

5. بنابراین حوادث قبل از مارقه الروم یعنی (خسف دمشق، مارقۀ الشام، هرج الروم و حمله اخوان الترک) احتمال دارد قبل از جنگ شیعه با اسرائیل به وقوع بپیوندند.

مرحله "یقوموا و لا یدفعونها إلا إلی صاحبکم"‏: جنگ با دشمن در نزدیکی فلسطین

در مقاله «ایران قبل از ظهور» به تفصیل بیان گردید: ایرانیان بعد از دو مرحله مطالبه حق، آنگاه وارد مرحله تقابل نظامی با دشمن خواهند شد و بعد از وقوع یک سری حوادث، آنگاه قیام و جنگ فراگیر و نهایی و سرنوشت ساز با دشمنان رخ خواهد داد (حَتَّی یَقُومُوا و قَتْلَاهُمْ شُهَدَاء) که البته فاصله اندکی با زمان ظهور خواهد داشت (لَاسْتَبْقَیْتُ نَفْسِی لِصَاحِبِ هَذَا الْأَمْر).

سوال اساسی و بسیار مهم اینکه: ایرانی ها در کدام میدان، وارد فاز نظامی می شوند و جنگ سیوف، عملیاتی خواهد شد؟

واضح و مبرهن است، از آنجا که ایرانیان، هدف زمینه سازی ظهور را بر عهده دارند (لَا یَدْفَعُونَهَا إِلَّا إِلَی صَاحِبِکُم)، از اینرو جنگ با همپیمانان سیاسی و نظامی «سفیانی» (دشمن اصلی امام عصر)یعنی عملیات نظامی بر علیه دشمنان در محور مثلث "عربی، غربی، عبری" در دستور کار خواهد بود.

لکن محور عربی– حکومت آل فلان در مکه و مدینه عربستان مشمول حمله ایران قبل از ظهور به منظور سقوط و فروپاشی حکومت نخواهد شد. زیرا طبق احادیث معتبر تا 15 روز قبل از ظهور، مکه و مدینه تحت اختیار حکومت بنی فلان است -هرچند در اثر اختلافات، ضعیف شده اند اما باقی خواهند ماند- و در واقع، مکه و مدینه بعد از ظهور و توسط امام مهدی آزاد خواهد شد.

از اینرو، جنگ ایران با دشمن و در محور غربی- عبری، متعین است. از طرفی، طبق آیات سوره اسراء و احادیث متعدد، یهودیان مفسد در فلسطین تجمع دارند و ایرانیان شیعی، طرف جنگ با یهود قبل از ظهور خواهند بود مضافا بر اینکه از اهداف و آرمان های قوم زمینه ساز مشرق، آزادی فلسطین معرفی شده است.بنابراین جنگ با دشمن در فلسطین خواهد بود و به قرینه "فَیُقَاتِلُون‏ فَیُنْصَرُون" محور شیعی به رهبری ایران در جنگ با اسرائیل قبل از ظهور پیروز خواهد شد.

زمان این جنگ، بعد از واقعه "هرج الروم" و قبل از حضور "مارقۀ الروم" خواهد بود. زیرا هرچند غربی ها در اثر واقعه هرج الروم دچار اضمحلال شده اند لکن طبق احادیث کماکان شاهد لشکرکشی بخشی از حامیان غربی یهود (مارقۀ الروم) به تحولات خاورمیانه در جهت کمک به یهودیان ساکن فلسطین خواهیم بودو بیانگر این است که موجودیت اسرائیل در معرض سقوط و نابودی قرار گرفته است که اینچنین دست به دامان حامیان غربی خویش می شود.

سقوط و نابودی اسرائیل قبل یا بعد از ظهور؟

البته تلاش برای نابودی رژیم اسرائیل در حقیقت، تلاش برای تحقق وعده  قرآنی در سوره اسراء است:

وَ قَضَیْنا إِلی‏ بَنی‏ إِسْرائیلَ فِی الْکِتابِ لَتُفْسِدُنَّ فِی الْأَرْضِ مَرَّتَیْنِ وَ لَتَعْلُنَّ عُلُوًّا کَبیراً فَإِذا جاءَ وَعْدُ أُولاهُما بَعَثْنا عَلَیْکُمْ عِباداً لَنا أُولی‏ بَأْسٍ شَدیدٍ فَجاسُوا خِلالَ الدِّیارِ وَ کانَ وَعْداً مَفْعُولاً ثُمَّ رَدَدْنا لَکُمُ الْکَرَّةَ عَلَیْهِمْ وَ أَمْدَدْناکُمْ بِأَمْوالٍ وَ بَنینَ وَ جَعَلْناکُمْ أَکْثَرَ نَفیراً إِنْ أَحْسَنْتُمْ أَحْسَنْتُمْ لِأَنْفُسِکُمْ وَ إِنْ أَسَأْتُمْ فَلَها فَإِذا جاءَ وَعْدُ الْآخِرَةِ لِیَسُوؤُا وُجُوهَکُمْ وَ لِیَدْخُلُوا الْمَسْجِدَ کَما دَخَلُوهُ أَوَّلَ مَرَّةٍ وَ لِیُتَبِّرُوا ما عَلَوْا تَتْبیراً.[97]

ما به بنی اسرائیل در کتاب اعلام کردیم که دوبار در زمین فساد خواهید کرد، و برتری جویی بزرگی خواهید نمود. هنگامی که نخستین وعده فرا رسد، گروهی از بندگان پیکارجوی خود را بر ضدّ شما می‌انگیزیم (تا شما را سخت در هم کوبند؛ حتی برای به دست آوردن مجرمان)، خانه ها را جستجو می‌کنند؛ و این وعده ای است قطعی. سپس شما را بر آنها چیره می کنیم؛ و شما را به وسیله دارایی‌ها و فرزندانی کمک خواهیم کرد؛ و نفرات و حامیان شما را بیشتر قرار می دهیم. اگر نیکی کنید، به خودتان نیکی می‌کنید؛ و اگر بدی کنید باز هم به خود می کنید. و هنگامی که وعده دوم فرا رسد، (آنچنان دشمن بر شما سخت خواهد گرفت که) آثار غم و اندوه در صورت‌هایتان ظاهر می شود؛ و داخل مسجد (الاقصی) می شوند همان گونه که بار اول وارد شدند؛ و آنچه را زیر سلطه خود می گیرند، در هم می کوبند.

یکی از مصادیق بارز فساد یهود در مقیاس جهانی (فی الارض) تشکیل رژیم صهیونیستی و اسرائیل است که بیش از 70 سال است حمایت جهانی جبهه استکبار از جمله آمریکا و مسیحیت انجیلی را با خود دارد و بیان گردید که طبق احادیث مجازات یهود قبل از ظهور توسط شیعیان قوم سلمان فارسی ایرانیان و همپیمانان محور مقاومت شیعی (حزب الله لبنان و ...) خواهد بود و مجازات کنندگان قوم مفسد یهود صهیونیست باید شیعه و بندگان مخلص خدا (عِباداً لَنا) باشند که وارد فلسطین نیز خواهند شد (فَجاسُوا خِلالَ الدِّیارِ)؛ و از طرفی حضور مارقه الروم (آمریکا) در فلسطین نیز نشانگر این است که با وقوع جنگ شیعه با اسرائیل و مجازات یهودیان فاسد، اسرائیل در نهایت ضعف و فروپاشی قبل از ظهور قرار گرفته است.

بنابراین رژیم اسرائیل و یهودیان صهیونیست ساکن فلسطین اشغالی، طبق آیات ابتدایی سوره اسراء در اثر جنگ با ایران و محور مقاومت شیعی در معرض فروپاشی و سقوط قبل از ظهور قرار میگیرند. اما جبهه استکبار برای جلوگیری از نابودی کامل اسرائیل، آخرین مهره خویش یعنی سفیانی را که مورد حمایت مثلث «غربی، عبری و عربی» است بر دمشق و منطقه شام مسلط خواهد ساخت.

البته سفیانی نیز بیشتر از 2 سال بر مسند قدرت باقی نمی ماند و سرانجام با شکست سفیانی و ورود سپاه قدس امام مهدی به بیت المقدس و نزول حضرت عیسی و اقتدای ایشان به امام عصر، آزادی فلسطین بعد از ظهور رقم خواهد خورد. و البته شکی نیست به تصریح احادیث مجازات فساد دوم و نهایی یهود (فَإِذا جاءَ وَعْدُ الْآخِرَةِ) بعد از ظهور توسط امام مهدی خواهد بود و وعده خداوند تخلف  ناپذیر است.

جمع بندی

بنابراین، جنگ شیعه با اسرائیل و ورود شیعه به فلسطین قبل از ظهور بعد از «بضع سنین» (بعد از 10 سال) از آغاز فتنه شام خواهد بود اما زمان دقیق آن معلوم نیست و هرچند در این جنگ، پیروزی از آن محور مقاومت شیعی (ایران و حزب الله لبنان و ...) است و «مقدمات» آزادی فلسطین، رقم خواهد خورد و نشانگر این است ساعت شنی زوال اسرائیل به مراحل پایانی رسیده است لکن یهود و حامیان شان (مثلث غربی، عبری و عربی) با رونمایی از سفیانی، تنفس مصنوعی به اسرائیل و رژیم صهیونیستی داده و از اینرو آزادی فلسطین و نابودی اسرائیل بعد از ظهور خواهد بود.

در واقع جنگ شیعه با اسرائیل و آغاز فروپاشی اسرائیل قبل از ظهور است اما آزادی فلسطین و فتح نهایی قدس بعد از ظهور خواهد بود ان شاء الله.

منبع:مشرق
ر/111
کد مطلب: 107744
 


 
جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹
۱۳ شوّال ۱۴۴۱
5 June 2020