Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
آیت الله نوری همدانی: راه مقابله با قدرت پوشالی آمریکا اتحاد دنیای اسلام است
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۱
حضرت آیت الله نوری همدانی گفتند: باید منتظر روزی ماند که فریاد «مرگ بر آمریکا» از کلیساها بلند شود واین همان نکته ای بود که امام راحل بر آن تاکید فراوان داشتند.
آیت الله نوری همدانی: راه مقابله با قدرت پوشالی آمریکا اتحاد دنیای اسلام است
به گزارش تابش کوثر، حضرت آیت الله نوری همدانی امروز در دیدار جمعی از پرسنل ارتش جمهوری اسلامی گفتند: در شرایط کنونی لازم است مسلمانان با قدرت و حفظ آمادگی بیشتر در مقابل دشمنانی چون امریکا، فرانسه و انگلیس و ایادی آنها بایستند و نشان دهند تا زنده اند اجازه کوچکترین خدشه ای به اسلام را نخواهند داد.

ایشان افزودند: امام راحل با انقلاب خود در مقابل اربابان ظلم و ستم ایستاد و با حرکت خود ثابت کرد این حکومتهای ظالم تنها بت و مجسمه ای بیش نیستند واگر مسلمانان با هم متحد باشند می توانند بر حکومت پوشالی آنها غلبه کنند.

این مرجع تقلید بابیان اینکه باید منتظر روزی ماند که فریاد مرگ بر امریکا از کلیساها بلند شود واین همان نکته ای بود که امام راحل بر آن تذکر داده بودند گفتند:‌ جنگ و مخالفت دشمنان و غربیها و مبارزه حق و باطل از گذشته بوده و تا زمانی که اسلام است باطل هم خواهد بود و تنها هدف آنها از بین بردن اسلام است ولی دشمنان بدانند حق هیچ گاه از بین نخواهد رفت و روزی خواهد آمد که باطل از بین خواهد رفت.

*اگر جهاد و ایثار نبود اسلامی هم نبود

ایشان با بیان اینکه جهاد از موضوعاتی است که در قرآن تاکید فراوانی بر آن کرده و از همه مسلمانان خواسته در برابر کافران و دشمنان خود را آماده جهاد کنند، اظهار داشتند:‌ فرهنگ جهاد و ایثار و شهادت موضوع بسیار با اهمیتی در اسلام است، اگر فرهنگ جهاد و شهادت نبود معلوم نبود الان اسلام و دینی باقی می ماند.

معظم له با تاکید بر اینکه خدا متعال پیامبران را در حالی که در دستی ابزار جهاد و در دستی کتاب هدایت داشته اند مبعوث کرد تا کسانی که حاضر به پذیرش دین و کتاب هدایت نشده اند، به جهاد بپردازند، ابراز داشتند:‌ جهاد و شهادت مقامی است که خدا مخصوص افراد خاصی کرده و هرکسی لیاقت چنین این مقامی را نخواهد داشت و فرموده «مهمترین عامل برای رسیدن به این مرحله تقوا است».

*ذلت و خواری نتیجه دوری از جهاد و تسلیم شدن در برابر دشمن است

حضرت آیت الله نوری همدانی گفتند: خدای متعال کسانی که دستور دین را انجام ندهند و در مقابل دشمنان به جهاد نپردازند در همین دنیاخوار و ذلیل می کند. بنابراین جهاد و شهادت قلعه محکم اسلام ومسلمانان است و عزت مسلمانان دراحیاء و پاسداشت همین مسئله است.

معظم له در پایان بیان داشتند: جهاد غیر از جنگ است، جنگ برای تصرف آب و خاک است اما جهاد برای حفظ، آمادگی، دفاع از خاک و وطن در راه خدای متعال است چون تنها سخن از ایمان و تقوا است و می خواهند جلوی دشمنان است.
منبع: خبرگزاری حوزه
ت/۴۴۴
کد مطلب: 48270
 


 
چهارشنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۷
۹ محرّم ۱۴۴۰
19 September 2018