Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
بحران بزرگ اقتصادی در رژیم صهیونیستی
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۹ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۰
یک پنجم خانواده‌های صهیونیست که در فلسطین اشغالی زندگی می‌کنند، از امنیت غذایی بهره‌مند نیستند.
بحران بزرگ اقتصادی در رژیم صهیونیستی
به گزارش تابش کوثر، روزنامه یدیعوت احارانوت در گزارشی در این رابطه با استناد به گزارش یک سازمان مردم نهاد که در فلسطین اشغالی که به مبارزه با فقر می‌پردازد، خبر داد، از میان هر پنج خانواده اسرائیل (ساکن فلسطین اشغالی) یک خانواده از ناامنی غذایی رنج می‌برد.

این گزارش که در آستانه اعیاد یهودی منتشر شده تاکید شده است، بیش از یک میلیون کودک (مهاجران صهیونیست به فلسطین اشغالی) به شکل دائم امکان دسترسی به غذا را ندارند و ساختار حاکم نیز تا کنون قادر به حل این مشکل نشده است.

براساس این گزارش که توسط سازمان Latet تهیه شده است، امروز ۶۸۰ هزار و ۴۷۵ خانواده (مهاجر) صهیونیست از عدم امنیت غذایی رنج برده و در این میان ۳۱۲ هزار و ۸۲۵ خانواده شرایط حادتری را در این زمینه دارند.

این در حالی است که روزنامه اقتصادی دمارکر در یادداشتی انتقادی اعلام کرد مسئله مقابله با هزینه‌های سرسام آور معیشت در اسرائیل به شعاری توخالی برای سیاستمداران اسرائیل تبدیل شده است.

به نوشته این روزنامه عبری زبان، با وجود آن که نظر سنجی‌ها نشان می‌دهند این مسئله اهمیت بسیار زیادی برای رای دهندگان اسرائیلی دارد اما احزاب سنتی هیچ توجهی به هزینه‌های سرسام آور معیشت نداشته یا حداقل آن را در راس اولویت‌های خود قرار نمی‌دهند.

در بخشی از این مقاله آمده است: با وجود آن که جامعه اسرائیل امروز تاکید می‌کند که هزینه‌های سرسام آور معیشتی در اسرائیل آنها را به شدت در تنگنا قرار داده اما سیاستمداران عملا راهکاری برای برون رفت از این مشکل ندارند. ب/۱۱۰
منبع: تسنیم
کد مطلب: 129227
 


 
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲
۱۱ شعبان ۱۴۴۵
21 February 2024