Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
هیچ نهادی نمی‌تواند جای مسجد را در جهاد تبیین بگیرد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۸
حجت‌الاسلام ذاکر گفت: هیچ نهادی نمی‌تواند در عرصه‌های روشنگری، معرفت‌افزایی و بصیرت‌بخشی جای نهاد مقدّس مسجد را بگیرد و چنین شایسته نقش آفرینی کند. بنابراین مسجد امروز خطّ مقدم جبهه جنگ نرم و جهاد تبیین است.
هیچ نهادی نمی‌تواند جای مسجد را در جهاد تبیین بگیرد
به گزارش تابش کوثر، حجت‌الاسلام حجت‌الله ذاکر از فعالان و امام جماعت مسجد جامع امام سجاد(ع) در یادداشتی به موضوع جهاد تبیین در مساجد پرداخت. متن آن به شرح زیر است:

از دیرباز مساجد به عنوان پایگاه‌های روشنگری و بصیرت‌افزایی در محلّات نقش‌آفرینی کرده‌اند و در عرصه‌های مختلف به این امر مهم پرداخته‌اند؛ در زمانی که نیاز به روشنگری در مورد مبارزه با رژیم طاغوت بوده، مسجد در خطّ مقدم، نقش خود را به خوبی ایفا کرد، در زمانی که نیاز به روشنگری در مورد شناساندن چهره‌های معاند و جریان‌های انحرافی و نفوذی بوده، مسجد به بهترین وجه بصیرت افزایی کرده، در زمانی که احتیاج به تبیین ضرورت حضور انقلابی ملّت رشید در صحنه بوده، مسجد تمام قد پای کار آمد، در زمانی که احتیاج به بصیرت افزایی سیاسی بوده، باز هم مسجد نقش خود را ایفا کرده است.

وقتی به تاریخ معاصر می‌نگریم، می‌بینیم هیچ نهادی نمی‌تواند در عرصه‌های روشنگری، معرفت‌افزایی و بصیرت‌بخشی جای نهاد مقدّس مسجد را بگیرد و چنین شایسته نقش آفرینی کند. مسجد سنگر است، مسجد هسته مقاومت است، مسجد تمدّن ساز است، مسجد سنگر دفاع از آموزه‌های اسلام و آرمان‌های انقلاب اسلامی است و مسجد امروز خطّ مقدم جبهه جنگ نرم و جبهه جهاد تبیین است.

به یاری خداوند مساجد در این عرصه نیز سربلند بیرون خواهند آمد و نخواهند گذاشت، دشمن با روایت نادرست خود، دستاوردها و کارآمدی نظام مقدّس جمهوری اسلامی ایران را زیر سؤال برده و افکار عمومی را به انحراف بکشد.

دشمن در جنگ سخت نتوانست به کشور و مردم ضربه وارد کند، به همین جهت امروز درصدد است که در زمینه اقتصادی، سیاسی و اجتماعی با سیاه نمایی از دستاوردهای انقلاب، مردم را ناامید کند و دین و اعتقادات مردم را نشانه بگیرد؛ امّا با حضور فعّال اهالی مسجد، نقشه دشمن نقش برآب خواهد شد و روسیاه‌تر از گذشته خواهد شد. ان‌شاءالله.ب/110منبع:فارس
کد مطلب: 125690
 


 
يکشنبه ۱۲ تير ۱۴۰۱
۴ ذی‌الحجه ۱۴۴۳
3 July 2022