Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
شناسایی یک شهید گمنام پس از 34 سال
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۱۳
انتظار خانواده یک شهید گمنام سرانجام پس از 34 سال به پایان رسید و پیکر مطهر این شهید تعیین هویت شد و مراسم تشییع پیکر امروز (15 دی ماه) در آمل برگزار می شود.
شناسایی یک شهید گمنام پس از 34 سال
به گزارش رسانه الکترونیکی تابش کوثر، شهید بیژن حافظی در سن ۲۰ سالگی برای دفاع از ایران اسلامی راهی منطقه عملیاتی جنوب کشور شد. این شهید پس از مدتی اسارت به دست رژیم بعثی عراق به فیض شهادت نائل آمد.
این شهید والا مقام متولد سال ۱۳۳۹ هجری شمسی است که در شهریور سال ۵۹ به خدمت سربازی اعزام می شود و پس از حضور در جبهه حق علیه باطل و رویارویی با متجاوزان عراقی اسیر و پس از مدتی در عراق به شهادت می رسد.
پیکر مطهر این شهید بزرگوار در سال ۹۰ با عنوان شهید گمنام به کشور منتقل و در بهشت زهرا تهران آرام گرفت.
با توجه به وجود DNA برخی شهدا گمنام، از خانواده این شهید نمونه خون دریافت  و پس از تطابق با بانک اطلاعاتی تعیین هویت شد و با درخواست خانواده شهید و کسب مجوزهای شرعی و قانونی لازم پیکر مطهرش از بهشت زهرا تهران به آمل انتقال یافت.

بر اساس این گزارش مراسم وداع با این شهید والامقام روز دوشنبه ۱۴ دی‌ماه بعد از نماز مغرب و عشا در آستان مقدس امامزاده ابراهیم (ع) برگزار شد و پیکر پاکش ساعت ۹ صبح روز سه‌شنبه ۱۵ دی از حسینیه ثارالله (ع) سپاه ناحیه آمل تا گلزار شهدای امامزاده ابراهیم (ع) با حضور همه اقشار مردم تشییع و به خاک سپرده می شود.
کد مطلب: 28245
 


 
 
جمعه ۲۸ تير ۱۳۹۸
۱۶ ذی‌القعده ۱۴۴۰
19 July 2019