Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
برگزاری جلسات بین نمایندگان اتحادیه اورآسیا و ایران
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۶
در راستای امضای موافقتنامه موقت تجارت آزاد بین کشورهای اتحادیه اورآسیا و ایران، از تاریخ 12 الی 14 مارس در تهران جلساتی برگزار شد.
برگزاری جلسات بین نمایندگان اتحادیه اورآسیا و ایران
به گزارش تابش کوثر،طبق اطلاعات وزارت توسعه اقتصادی و سرمایه‌گذاری ارمنستان، نمایندگان کشورهای عضو اتحادیه اورآسیا و نمایندگان کمیسیون اقتصادی اورآسیا در جلسات مذکور حضور داشتند.
 
هُوانِس عزیزیان معاون وزیر توسعه اقتصادی و سرمایه‌گذاری ارمنستان هیات ارمنی را ریاست کرد.
 
متن پیش‌نویس موافقتنامه و همچنین فهرست محصولات پیوست به موافقتنامه مذکور که طرفین پیشنهاد می‌کنند نسبت به این محصولات قیمت‌های ممتاز تعیین شود، مورد بررسی قرار گرفت.
 
طرفین در نتیجه جلسات مذکور، در زمینه ادامه بررسی‌ها با هدف امضای موافقتنامه در آینده نزدیک، به توافق رسیدند.
 
هوانس عزیزیان در چارچوب سفر مذکور با مجتبی خسروتاج قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران و رئیس سازمان توسعه تجارت و همچنین علی اکبر مهر فرد معاون بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی ایران دیدار کرد.
 
در جلسات برگزار شده به نمایندگان ایرانی پیشنهاد شد تا شرکت مشترک صادرات و واردات ارمنی-ایرانی تأسیس شود که در زمینه صادرات کالا از ارمنستان به ایران و همچنین صادرات کالاهای ایران به بازارهایی که برای ارمنستان در آن‌جا رژیم ممتاز وجود دارد، فعالیت خواهد کرد. طرف ایرانی از این ایده استقبال و پیشنهاد کرد ساز و کارهای اجرایی ممکن در این زمینه بررسی شود.
ایسنا
م/555
کد مطلب: 46515
 


 
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷
۷ شوّال ۱۴۳۹
21 June 2018