Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
رهبر معظّم انقلاب در دانشگاه امام‌حسین(ع):
هزینه‌ تسلیم شدن به‌ مراتب بیشتر از ایستادگی کردن است
تاریخ انتشار : شنبه ۹ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۱
رهبر معظم انقلاب در جمع دانش آموختگان دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین(ع) گفتند: انقلاب، به شرط «صبر» و «تقوا» ریشه‌دار و آینده‌دار است.
به گزارش تابش کوثر؛حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز با حضور در دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین(ع) در جمع دانش آموختگان این دانشگاه اظهار داشتند: انقلاب، به شرط «صبر» و «تقوا» ریشه‌دار و آینده‌دار است.

ایشان افزودند: «صبر» و «تقوا» موجب می‌شود دشمنان عنود با همه‌ی کیدی که آماده کرده‌اند، در برابر شما هیچ غلطی نتوانند بکنند.

رهبر انقلاب اسلامی تصریح کردند: این برای همه‌ی ملت است به‌خصوص برای مسئولان و مدیران جامعه‌ی اسلامی. صبر یعنی در میدان باقی ماندن، از میدان بیرون نرفتن؛ یعنی چشم به هدف‌های دور دوختن.

ایشان تاکید کردند: اگر شما ایستادید، نسل‌های آینده به قله دست خواهند یافت؛ آن‌ها به قله می‌رسند اما ایستادگی و افتخار مال شماست. انقلاب، ریشه‌دار و آینده‌دار است به شرط «صبر» و «تقوا».

حضرت آیت الله خامنه ای گفتند: اگر آن صبر و این تقوا را شما جوانان عزیز و مسئولان نظام و آحاد مردم به کار ببندند، دشمن هیچ آزاری نمی‌تواند به شما برساند.

رهبر معظم انقلاب با بیان اینکه اقتدار از دل ملت می‌جوشد، فرمودند: معنی اقتدار ملی این نیست که پول‌های کشور را به کشوری دیگر بدهید و اسلحه بخرید؛ این حماقت است. اقتدار ملی این نیست که کشوری از آن سر دنیا بیاید و برای حمایت از کشوری پایگاه بزند و خون ملتی را بمکد تا اقتدار خاندانی را حفظ کند. این اقتدار نیست، این ذلت است.

ایشان تاکید کردند: بزرگ‌ترین دلیل برای اقتدار ملت ایران این است که ملت ایران پیش رفت و آمریکا نتوانست هیچ غلطی بکند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای گفتند: اگر ملت، مقتدر و قوی نبود یک‌دهم این تلاش دشمن کافی بود تا این نظام محبوب را از ملت بگیرد.

رهبر معظم انقلاب ️تاکید کردند: سه جریان معارض داخلی در مقابل انقلاب از روز اول پیدا شد. یک جریان به‌اصطلاح لیبرال و متمایل به غرب و آمریکا، یک جریان کمونیست‌های اسلحه به‌دست که از هیچ کاری ابا نداشتند، و منافقینی که با ظاهر اسلامی و باطن کفر در نهایت زیر پرچم صدام حاضر شدند. هر سه جریان، مغلوب و منکوب انقلاب اسلامی شدند.

ایشان فرمودند: جمهوری اسلامی با کمک ملت، همه این دشمنان خارجی و داخلی را به عقب‌نشینی وادار کرده است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با بیان اینکه یک دلیل بر قدرت جمهوری اسلامی، ائتلاف‌هایی است که آمریکا در منطقه تشکیل داده است، گفتند: اگر آمریکا توانایی غلبه بر نظام اسلامی را داشت، احتیاج نداشت که با کشورهای روسیاه منطقه برای ایجاد اغتشاش و ناآرامی و ناامنی در ایران ائتلاف کند.

رهبر معظم انقلاب افزودند: دشمنی آمریکا روزبه‌روز بیشتر شده و نفرت ملت هم از آمریکا روزبه‌روز بیشتر می‌شود.

ایشان برنامه‌ امروز دشمن پس از مأیوس شدن از راه‌های دیگر را ایجاد شکاف بین نظام و ملت خواندند و فرمودند: آنها حماقت می‌کنند، نمی‌دانند که نظام، چیزی جز ملت ایران نیست.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای گفتند: البته ۶ رئیس‌جمهور آمریکا قبل از این شخص هم این تلاش‌ها را کردند و از میدان خارج شدند و به مقصود شیطانی خود نرسیدند.

رهبر معظم انقلاب تاکید کردند: آنها فشارهای اقتصادی را وارد می‌کنند تا بتوانند ملت را از نظام جدا کنند؛ اما به حول‌وقوه‌ الهی ما پیوندمان را با ملت بیشتر خواهیم کرد و انسجام دشمن‌شکن خود را حفظ خواهیم کرد.

ایشان با بیان اینکه نسل جوان بداند که دشمن با استقلال، عزت و پیشرفت و حضور او در میدان علم و سیاست مخالف است، گفتند: البته این را باید یقین داشت که [اقدامات او] نتیجه‌ای نخواهد داشت به‌شرطی که ملت، راه ایستادگی و صبر و تقوا همراه با هوشیاری و تدبیر و انسجام ملی را ادامه دهد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند: بعضی می‌گویند تسلیم بشویم تا موذیگری دشمن ادامه پیدا نکند، اما نمی‌دانند هزینه‌ی تسلیم شدن به‌مراتب بیشتر از ایستادگی کردن است. ایستادگی کردن هزینه‌هایی دارد اما دستاوردهای آن صدها برابرِ هزینه‌ها فایده دارد.

رهبر معظم انقلاب اظهار کردند: خداوند در قرآن می‌گوید که «سست نشوید و با دشمن سازش نکنید؛ خدای متعال برای شما کم نمی‌گذارد و پاداش شما را خواهد داد.

️ایشان با تاکید بر اینکه از مردم معمولی تا مسئولین، خودمان مراقب کار خودمان باشیم، فرمودند: باید از سهل‌انگاری، غفلت، تنبلی، اشرافیگری و تکبر نسبت به آحاد مردم، و تکیه به جایگاه چندروزه‌ی ریاست پرهیز کنیم. اگر این شد، خداوند توفیقاتش را عطا خواهد کرد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: ان‌شاءالله جوانان، روزی را که جمهوری اسلامی در جایگاهی قرار بگیرد که دشمنان جرئت نکنند او را تهدید نظامی و اقتصادی کنند به‌حول‌وقوه‌ی الهی خواهند دید.
منبع:مهر
ر/111
کد مطلب: 82155
 


 
پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸
۸ ربيع الثانی ۱۴۴۱
5 December 2019