Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
نخستین انفجار خونین مربوط به حوادث چهارشنبه‌سوری سال ۹۹ در تهران
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۴۱
سخنگوی آتش‌نشانی تهران از نخستین انفجار خونین مربوط به حوادث چهارشنبه‌سوری سال ۹۹ در تهران خبر داد و گفت: بر اثر این حادثه نوجوانی حدوداً ۱۲ ساله از ناحیه دست راست به شدت مصدوم شد.
به گزارش تابش کوثر، سیدجلال ملکی با اعلام خبر انفجار خونین موادمحترقه در جنوب تهران، درباره جزئیات این خبر اظهار کرد: ساعت ۱۹:۴۷ امشب (سوم اسفند)، یک مورد حادثه انفجار منجر به مصدومیت در خیابان شوش شرقی، خیابان توکلی به سامانه ۱۲۵ اعلام شد که به سرعت آتش‌نشانان ایستگاه شماره ۹۹ آتش‌نشانی به محل حادثه اعزام شدند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تهران افزود: در محل حادثه مشاهده شد یک پسربچه حدوداً ۱۲ تا ۱۳ ساله از ناحیه دست راست مخصوصاً انگشتها و روی دست دچار مصدومیت شدید شده و به گفته خود وی و شاهدان عینی، این حادثه به دلیل نارنجکهای دست‌ساز (ترکیبی از اکلیل و سرنج) در دستان این نوجوان روی داده بود.

وی با اشاره به تحویل مصدوم به عوامل اورژانس برای انتقال به مراکز درمانی، تصریح کرد: متأسفانه علیرغم اینکه هنوز مدت زمان زیادی تا پایان سال مانده اما این حادثه به عنوان نخستین حوادث مربوط به شب چهارشنبه آخر سال ۹۹ در تهران روی داد.

ملکی با ابراز امیدواری از اینکه والدین نظارت بیشتری بر فرزندان خود داشته باشند، ادامه داد: هر ساله در روزهای پایانی، نگرانی از آسیب‌دیدگی فرزندان به دلیل بازی با موادمحترقه و شیمیایی مخصوصاً نارنجکهای دست‌ساز ایجاد می‌شود.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران یادآور شد: انصافاً سال گذشته به دلیل بیماری کرونا، همکاری خوبی توسط شهروندان صورت گرفت و با توجه به ادامه‌دار بودن شیوع این بیماری و جان‌باختن تعدادی از هموطنان بر اثر ابتلا به این بیماری در هر شبانه‌روز، از هموطنان می‌خواهیم والدین نظارت بیشتری بر فرزندان خود داشته باشند.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 114133
 


 
جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹
۲۱ رجب ۱۴۴۲
5 March 2021