Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
آیت‌الله مکارم‌شیرازی: پیروزی بر داعش نتیجه اتحاد مسلمانان بود
تاریخ انتشار : شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۰۰
مرجع تقلید شیعیان تقلید گفت: ما نتیجه اتحاد را در سوریه و عراق در مقابل داعش مشاهده کردیم، یعنی وقتی مسلمان‌ها متحد شدند و شیعه و اهل سنت دست‌به‌دست هم دادند، توانستند بر دشمن خطرناک پیروز شوند.
آیت‌الله مکارم‌شیرازی: پیروزی بر داعش نتیجه اتحاد مسلمانان بود
به گزارش تابش کوثر و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی آیت‌الله مکارم شیرازی، آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی در دیدار جمعی از علما و شخصیت‌های شرکت‌کننده در اجلاس جهانی محبین اهل‌بیت(ع) و مسئله تکفیری‌ها از کشور روسیه، ضمن ابراز خرسندی از این دیدار اظهار داشت: آنچه در اجلاس تهران انجام شد یک کار بی‌سابقه و بسیار جالب بود که محبین اهل‌بیت(ع) را از تمام فرق اسلامی دور هم جمع کردند.

وی افزود: مسلمانان در شرایط فعلی باید کاری کنند که وحدت میان آن‌ها حاصل شود، به همین دلیل باید نقطه‌های وحدت را پیدا و بر آن‌ها تأکید کنیم.

مرجع تقلید شیعیان محبت اهل‌بیت(ع) را عامل مهم وحدت بین مسلمین دانست و اظهار داشت: هیچ مسلمانی را نمی‌توان پیدا کرد که بگوید نسبت به اهل‌بیت رسول‌الله(ص) محبتی ندارد.

وی ادامه داد: شیعیان، اهل‌بیت(ع) را امام می‌دانند، برخی هم ممکن است این بزرگواران را امام ندانند اما همه در محبت خاندان پیامبر مشترک هستند و ریشه این مطلب هم در قرآن مجید و هم در روایات اسلامی آمده است.

آیت‌الله مکارم شیرازی با تأکید بر این‌که باید با استفاده از دستور قرآن و روایات گرد محبت اهل‌بیت(ع) اجتماع کنیم، ابراز کرد: باید دست‌به‌دست هم داده و اجازه ندهیم کسی در امت اسلامی اختلاف ایجاد کند.

استاد برجسته حوزه علمیه عنوان کرد: برای اینکه اتحاد مسلمین محکم باشد باید تمام مذاهب اسلامی به مقدسات یکدیگر احترام بگذارند، ما اجازه نمی‌دهیم که شیعیان به مقدسات اهل سنت اهانت کرده و یا این‌که اهل سنت به مقدسات شیعه اهانت کنند، بنابراین هیچ مذهبی نباید به مقدسات مذهب دیگر اهانت کند.

وی با اشاره به پیروزی‌های اخیر جبهه مقاومت خاطرنشان کرد: ما نتیجه اتحاد را در سوریه و عراق در مقابل داعش مشاهده کردیم یعنی وقتی مسلمان‌ها متحد شدند و شیعه و اهل سنت دست‌به‌دست هم دادند، توانستند بر دشمن خطرناک پیروز شوند.

مرجع تقلید شیعیان افزود: پیروزی‌های اخیر تجربه بسیار موفقی بود که همه آن را دیدند و باید از این مسئله برای آینده اسلام درس عبرت بگیریم، در حال حاضر باید مراقب و هوشیار باشیم و فکر نکنیم که داعش تمام شد و دشمن خاموش می‌شود.

آیت‌الله مکارم شیرازی هوشیاری امت اسلامی و محور مقاومت در برابر توطئه‌های آینده دشمن را ضروری دانست و گفت: دشمنان سعی می‌کنند از راه‌های دیگری ایجاد جنگ، تفرقه و نزاع کنند که اگر بیدارباشیم آن‌ها موفق نخواهند شد.

وی افزود: اگر به دستورات اسلام در محیط زندگی عمل کنیم، اسلام جاذبه پیدا می‌کند و هرروز گروه‌های دیگری به‌سوی اسلام می‌آیند؛ اخلاق اسلامی جاذبه مهمی دارد که پیغمبر اکرم(ص) هم از این اخلاق اسلامی استفاده و مردم را به اسلام دعوت کردند.

مرجع تقلید شیعیان تأکید کرد: علما و نخبگان امت اسلامی نیز باید این روش پیغمبر اکرم(ص) را ادامه دهند و در این صورت خواهیم دید که بسیاری به دین اسلام جذب خواهند شد.


منبع:باشگاه خبرنگاران
م/110

کد مطلب: 69123
 


 
سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷
۱۶ جمادى الأول ۱۴۴۰
22 January 2019