Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
کاخ سفید: نتانیاهو و ترامپ درباره ایران گفت‌وگو کردند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۱
در پی اعلام 6 کشور اروپایی درباره پیوستن به «اینستکس»، کاخ سفید از گفت‌وگوی روز گذشته (یکشنبه) رئیس‌جمهور آمریکا و نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی درباره ایران خبر داد.
به گزارش تابش کوثر؛کاخ سفید در بیانیه‌ای از گفت‌وگوی «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا و «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی درباره ایران خبر داد.

بنا به گزارش روزنامه صهیونیستی «جروزالم‌پست»، کاخ سفید در یک بیانیه ایمیلی در این خصوص اعلام کرد: «دو رهبر (نتانیاهو و ترامپ) درباره تهدید ایران و همچنین دیگر موضوعات مهم دوجانبه و منطقه‌ای گفت‌وگو کردند».

در بیانیه‌ کاخ سفید، هیچ اشاره‌ای به جزئیات گفت‌وگوی نتانیاهو و ترامپ نشد.

با اینحال، این گفت‌وگو در حالی انجام شده است که نتانیاهو و وزارت خارجه رژیم صهیونیستی به شدت از اقدام 6 کشور اروپایی برای پیوستن به اینستکس به شدت انتقاد کردند.

طبق بیانیه روز گذشته (یکشنبه) وزارت خارجه رژیم صهیونیستی، بلژیک، دانمارک، فنلاند، هلند، نروژ و سوئد، «نباید این زمانبندی بد را (برای پیوستن به اینستکس) انتخاب می‌کردند».

وزارت خارجه رژیم صهیونیستی در ادامه از ناآرامی‌های اخیر ایران حمایت کرد و تأکید کرد که این کشورهای اروپایی در این شرایط نباید به اینستکس می‌پیوستند.

نتانیاهو روز گذشته با انتشار یک پیام ویدئویی ضمن انتقاد از اروپایی‌ها گفت: «در حالی که مردم خاورمیانه شجاعانه در برابر ایران ایستاده‌اند، موضوع عجیب این است که، در چنین شرایطی، کشورهایی در اروپا در تلاش هستند تا تحریم‌ها علیه ایران را دور بزنند.» 

پیش از این، تصمیم این ۶ کشور با واکنش «ریچارد گرنل» سفیر آمریکا در آلمان روبرو شد که اروپا را به تلاش برای پول رساندن به نظام ایران متهم کرد.
منبع:فارس
ر/111
کد مطلب: 103487
 


 
دوشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۹
۲۲ ذی‌القعده ۱۴۴۱
13 July 2020