Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
استاندار اصفهان پیگیر مطالبات کشاورزان
تاریخ انتشار : شنبه ۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۷
طلب کشاورزان که در طول سال‌ها به بخش شرب و صنعت اختصاص داده شده به آنان پرداخت می‌شود.
استاندار اصفهان پیگیر مطالبات کشاورزان
به گزارش تابش کوثر، استاندار اصفهان در گفتگو با شبکه خبر گفت: مشکلات زاینده رود مربوط به امروز و دیروز نیست بلکه مشکلات انباشته در حوزه زاینده رود ناشی از چند دهه سوءمدیریت است.

سیدرضا مرتضوی افزود: افزایش جمعیت، بارگذاری‌های اضافه در حوزه آبریز زاینده رود و خشکسالی‌های پیاپی موجب شده در طول سال‌ها شرایط معیشت مردم نامناسب شده و کشاورزان برای کشت با مشکل موجه شوند و همواره این مردم زحمت کش تجمع‌هایی را برای گرفتن حقابه داشته داشته اند.

استاندار اصفهان تاکید کرد: با توجه به رویکرد دولت سیزدهم از همان ابتدای کارمان در استانداری در جمع مردم شرق اصفهان حضور پیدا کردیم و ده‌ها جلسات در خدمت کشاورزان و مردم شرق بودیم و درباره مشکلات مختلف با این عزیزان صحبت کردیم.

مرتضوی ادامه داد: کارگروه مبارزه با کم آبی را تشکیل دادیم و از وزیر نیرو دعوت کردیم که در اصفهان حضور پیدا کردند و از شرق تا غرب همه حوضه آبریز را بررسی کردند و همان شب در جلسه مفصلی که با حضور همه سازمان‌های مربوطه و صنف کشاورزان داشتیم در نهایت برای مصوبات مختلفی از جمله راه اندازی ستاد احیای زاینده رود تصمیم گیری شد.

وی ادامه داد: تا امروز همچنان مسائل مختلف در حال بررسی است و جلساتی در حال انجام و مصوبات در حال پیگیری می‌باشد

استاندار اصفهان بیان کرد: همه دستگاه‌های مربوط آماده اند تا مشکلات حل شود و تصمیمات مهمی گرفته شده است که برخی تصمیمات کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت هستند.

مرتضوی افزود: یکی از مهم‌ترین تصمیم‌های کوتاه مدت با توجه به حوضه آبریز زاینده رود مربوط به حقابه کشاورزان است که با وزیر نیرو هماهنگ شده که طلب حقابه کشاورزان که به بخش‌هایی مانند شرب مردم اصفهان و یزد و یا به بخش صنعت داده شده را با حضور صنف کشاورزان و جهادی کشاورزان بررسی و طلب حقابه به کشاورزان پرداخت شود.

وی تاکید کرد: در گام بعدی قرار است با استفاده از تصفیه تکمیلی بتوانیم از ظرفیت پساب زاینده در بخش کشاورزی استفاده کنیم. ب/۱۱۰منبع: خبرگزاری صدا و سیما
کد مطلب: 121216
 


 
چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰
۱۶ جمادى الثانی ۱۴۴۳
19 January 2022