Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
زیباترین ورزشگاه ایران وارد لیگ می شود
تاریخ انتشار : شنبه ۱۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۲۷
استادیوم امام رضای مشهد قرار است میزبان سیاه جامگان و پدیده در لیگ هفدهم باشد.
به گزارش تابش کوثر، ورزشگاه مدرن امام رضای مشهد به احتمال زیاد در فصل جدید لیگ برتر میزبان تیم های پدیده و سیاه جامگان خواهد بود و قرار است این استادیوم جایگزین ثامن شود.

این ورزشگاه که مدرن ترین استادیوم ایران محسوب می شود، در مرکز شهر مشهد قرار دارد و چندین شرکت نامدار اروپایی طراحی آن را بر عهده داشته اند. تمام هزینه‌های ورزشگاه را تولیت آستان قدس رضوی تامین کرده و در زیر طبقات این ورزشگاه نیز سالن‌های چند منظوره‌ای طراحی شده که ورزشکاران رشته‌های مختلف می‌توانند از آن استفاده کنند.

پیش از این قرار بود یکی از بازی های تیم ملی کشورمان در این ورزشگاه همزمان با افتتاحیه آن انجام شود که به دلیل روزهای شلوغ تیم ملی در مقدماتی جام جهانی این اتفاق منتفی شد و احتمال دارد دیدار سوپرجام امسال بین تیم های پرسپولیس و نفت در این ورزشگاه برگزار می شود تا نخستین مسابقه رسمی برگزار شده در آن باشد. البته هنوز این موضوع قطعی نشده و حسین یوسفی مدیرعامل تولیت آستان قدس گفته فدراسیون هنوز درخواست رسمی برای برگزاری این مسابقه در ورزشگاه امام رضا را نداده است.

ورزشگاه امام رضا تنها ورزشگاه سرپوشیده ی ایران محسوب می شود که توانسته بالاترین استاندارد را در بین ورزشگاه های ایرانی از آن خود کند. از امکانات این ورزشگاه می توان به پارکینگ ۷ طبقه ی آن اشاره کرد که علاوه بر آن طراحی ورزشگاه به گونه ای است که در کوتاه ترین زمان، تماشاگران بتوانند از چندین درب خروجی که به خیابان های متفاوت دسترسی دارد، بیرون بروند.

گفتنی است پیمانکار چمن این ورزشگاه، چمن ورزشگاه اولدترافورد را نیز تولید و مدیریت می کند و دومین ورزشگاه بزرگ شهر مشهد در کنار ورزشگاه ثامن الائمه است که می تواند میزبانی مسابقات بین المللی را نیز بر عهده بگیرد.

ورزشگاه امام رضا که این روزها میزبان تمرینات پدیده است از کیفیت بالایی برخوردار است و احتمال دارد در لیگ هفدهم میزبان این ۲ تیم لیگ برتری باشد.

این ورزشگاه در بلوار خیام مشهد حدّ فاصل تقاطع بلوار توس و بلوار فردوسی جای گرفته است و امکانات زیادی دارد. علاوه بر یک درمانگاه شبانه‌روزی و دائمی در مجموعه، ۲ سالن بدنسازی مجهز نیز مختص بانوان و آقایان در آن وجود دارد. این ورزشگاه یکی از گران‌ترین و زیباترین ورزشگاه‌های خاورمیانه است.

زمین چمن ورزشگاه به گونه‌ای زه کشی شده است که بارندگی باعث جمع شدن آب در ورزشگاه نشود. این ورزشگاه دارای یک پارکینگ طبقاتی ۷ طبقه است. در کنار این زمین، یک زمین تمرین درجه یک نیز ساخته شده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران
ت/۴۴۴
کد مطلب: 57667
 


 
 
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷
۷ شوّال ۱۴۳۹
21 June 2018