Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
چرا کنکور حذف نشده است؟/ کنکور به منافع افرادی گره خورده است
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۲۲
رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی گفت: با کمال تأسف باید بگویم کنکور به منافع تعدادی از افراد گره خورده است و آنهایی که منفعت مادی می‌برند، نمی‌گذارند که کنکور حذف شود.
چرا کنکور حذف نشده است؟/ کنکور به منافع افرادی گره خورده است

به گزارش تابش کوثر، حسن ملکی رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی در گفت‌وگو با خبرنگار تعلیم و تربیت خبرگزاری فارس درباره نظرش نسبت به برگزاری کنکور، اظهار کرد: ما به طور کامل و 100 درصد مخالف کنکور هستیم. 

وی ادامه داد: کنکور یعنی وضعی که در حال حاضر وجود دارد یک عامل بازدارنده‌ رشد، یادگیری و تعالی فرزندان این مملکت است. 

ملکی با بیان اینکه باید جایگزینی برای کنکور پیش‌بینی شود، افزود: بارزترین اقدام این است که پرونده تحصیلی عمیق معنادار برای دانش‌آموزان در طول تحصیل آنها داشته باشیم؛ به‌گونه‌ای که وقتی فارغ‌التحصیل می‌شوند از روی پرونده تحصیلی آنها بتوان داوری کرد که  در کدام رشته درس بخوانند و چگونه درس بخوانند. 

وی با تأکید بر اینکه با کنکور کلا مخالفیم، گفت: ما در جلسات هم نظرات خود را بیان کردیم. منتها چرا کنکور همچنان هست؟ با کمال تأسف باید بگویم به منافع تعدادی گره خورده است.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با بیان اینکه آنهایی که منفعت مادی می‌برند، نمی‌گذارند که این اتفاق بیفتد، افزود: نهایتا هر چه قانون شد، ما تابع قانون خواهیم بود. 

کد مطلب: 113972
 


 
سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹
۱۸ رجب ۱۴۴۲
2 March 2021